İçeriğe geç

Kobis’e Üye Olma

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanlığı tarafından verilen KOBİS hizmeti halk tarafından çok sevilen ve ilgi gören bir projedir. Bu proje ile KOBİS istasyonları kuruldu. Bu istasyonlardan bisiklet alarak kullanmak mümkündür. Yeni nesil istasyonlar kurularak halkın bu hizmetten daha kolay faydalanması sağlanmaktadır.

  Bisikleti Nasıl Teslim Ederim ?

  Herhangi bir istasyondan kiraladığınız bisikleti istediğiniz bir istasyonda boş ve online olan bir park ünitesine bırakarak teslim edebilirsiniz. Bisikleti teslim ettiğinizde park ekrancığında bisikletin teslim alındığına dair uyarı mesajını görmeyi bekleyiniz. Şayet teslim etme işlemi gerçekleşmezse tarafınıza ücret yansımaya devam edecektir. Ayrıca bisiklet güvenlik tehdidiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu tür durumlarda derhal e 444 11 41 destek hattını arayınız.

  Kent Kart ile bisiklet kiralayan üyelerimizin bisikleti teslim ettikten sonra kiosk ekranından Hesap İşlemleri menüsünden Bloke Çözme işlemini yapmaları gerekmektedir. Aksi taktirde, bloke edilen tutar toplu taşımada bu kent kartın kullanılması durumunda üyenin kobis hesabına kredi olarak aktarılmaktadır. Kent karta iadesi mümkün olmayıp sadece bisiklet kiralamada kullanılabilir.

  Kobis Sistemine Nasıl Üye Olurum ?

  Kobis sistemine üye olmadan bisiklet alamazsınız. Bu yüzden aşağıdaki adımları izleyerek üyelik alabilirsiniz.

  • Kobis Sistemine kayıtlı üye iseniz kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapabilir ve bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
  • Kayıtlı üye değil iseniz resmi internet sitesine girerek, üye ol linkine tıklayarak üyelik formunda istenen bilgileri doldurarak anında sisteme üye olabilirsiniz.
  • Üye kartınızı Fuar içi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Biriminden sisteme internet üzerinden üye olduğunuzu belirterek 5 TL karşılığında alabilirsiniz.
  • Daha önceden üyeliğiniz var ve şifrenizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum linkinden öğrenebilirsiniz.

  KOBİS İstasyonları Nerelerdedir?

  Kocaeli Akıllı Bisiklet Sistemi, 260 adet Akıllı Bisiklet, 35 adet İstasyon, 444 adet Bisiklet Park yerinden oluşmaktadır. İstasyonlar Kocaeli kentinin rekreatif alanlarında, ticaret merkezlerinde, konut alanlarında ve ulaşım odaklarında bulunmaktadır. Bisiklet yollarının üzerinde bir ağ oluşmaktadır. Böylece her kullanıcıya ulaşılabilmektedir. Kobis istasyonlarının nerelerde olduğunu görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  KOBİS istasyonlarını görmek için tıklayınız.

  KOBİS Haritasına Nasıl Erişebiliriz?

  KOBİS bisiklet yollarının haritasına erişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  KOBİS haritasına on-line olarak erişmek için buraya tıklayınız