İçeriğe geç

Kopyala-Yapıştır Nasıl Yapılır?

  Farklı yada aynı dosya türlerinden metin ve resim kopyala yapıştır işlemi yapabilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz yöntemleri şu şekildedir:

  Google dökümanlar, e-tablolar veya slaytlar’da kopyalama ve yapıştırma işlemi Nasıl Yapılır?

  Bilgisayar Ortamında Kopyala-Yapıştır Nasıl Yapılır?

  Mouse ile sağ tıklayarak bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak bazı tarayıcılar buna izin vermeyebilir. Eğer Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız; kopyala -yapıştır işlemi için sağ tıklamayı kullanabilirsiniz. Bunun dışında ‘Düzenle’ menüsünden ‘Kopyala’ – ‘Yapıştır’ seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız; Bu işlem için klavye kısayollarını kullanabilirsiniz. Klavye kısayolları şöyledir:

  Windows yüklü bilgisayarda : Kopyalama için Ctrl + c, Kesme için Ctrl + x ve Yapıştırma için Ctrl + v tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

  Mac: Kopyalama için ⌘ + c, Kesme için ⌘ + x ve Yapıştırma için ⌘ + v tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

  Android Telefon ve Tablette Kopyala-Yapıştır Nasıl Yapılır?

  Tablet yada akıllı telefonunuzda Google dökümanlar, e-tablolar veya slaytlar’da kopyalama ve yapıştırma işlemi yapabilmek için önce bir dosyan açın ve ‘Düzenle’ simgesine dokunun. Daha sonra kopyalamak istediğiniz içeriği seçerek ‘Kopyala’ simgesine dokunun. En son olarak yapıştırmak istediğiniz alana dokunup basılı tutun ve ‘Yapıştır’ seçeneğini seçin.

  iPhone veya iPad’inizde Kopyala-Yapıştır Nasıl Yapılır?

  Bunun için önce bir dosya açın. Sonra ‘Düzenle’ simgesine dokunun. Kopyalamak istediğiniz içeriği seçip, ‘Kopyala’ seçeneğine dokunun. En son olarak yapıştırmak istediğniiz alana giderek bakılı tutun ve gelen seçeneklerden ‘Yapıştır’ seçeneğine dokunun.

  Grafik Kopyalama ve Yapıştırma Nasıl Yapılır?

  E-tablolarda grafik kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle bir tablo açın. Sonra grafiğin sağ üst köşesinde bulunan ‘Diğer’ simgesine tıklayın. Buradan ‘grafiği kopyala’ seçeneğini seçin. Yapıştırmak için ise Düzenle > Yapıştır seçeneğini tıklayın.

  Facebook’ta Kopyala- Yapıştır Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle Facebook’u açın ve giriş bilgileriniz ile birlikte sisteme girin.
  • Kopyalamak istediğiniz durum, yorum yada makaleye dokunun.
  • Metne basılı tutun ve açılır menünün gelmesini bekleyin. Açılan menüden ‘Kopyala’ seçeneğine dokunun. Android’de bu seçenek ‘Metni Kopyala’ olarak gelecektir.
  • Daha sonra metni yapıştırmak istediğiniz alana giderek bu alana basılı tutun. Gelen açılır menüden ‘Yapıştır’ seçeneğine dokunun.
  • Artık seçtiğiniz metin istediğiniz alana yapıştırılmıştır.

  Tüm bu adımları bilgisayardan kopyala yapıştır işlemi içinde kullanabilirsiniz. Ancak bilgisayarda tıklayarak seçim yapmalı ve yapıştırmalısınız.