İnstagram büyük bir çoğunluğumuzun kullandığı sosyal medya platformudur. Ancak bazen bu ortamları kullanmaya ara vermek isteriz. Ancak tamamen kapansın da istemeyiz. Sizde istediğiniz zaman geri dönebilmek istiyorsanız, instagram hesabınızı dondurma seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu platformu kullanan birisiyseniz ve bir süreliğine hesabınızı dondurarak, kullanıma ara vermek istiyorsanız bu makale tam size göre diyebiliriz.

İnstagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Bu işlem için basit ve kolay bir yöntem vardır. Böylece belirli bir süre dondurduktan sonra tekrar geri dönebilir, kaldığınız yerden etkileşime devam edebilirsiniz. Bilgisayar, tablet yada akıllı telefonunuzdan bu işlemi nasıl yapabileceğinizi makalemizin devamında okuyabilirsiniz. Dondurma işleminin yanısıra merak ettiğiniz bir çok sorunu cevabını burada bulabilirsiniz.

  • Bunun için önce İnstagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte giriş yapmalısınız.
  • Sonra sağ üst köşede profili düzenle kısmına tıklayın ve ekranın altına doğru inin. Sağ alıtta bulunan ‘Hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneğine tıklayın.
  • Size ‘Hesabını neden kapatıyorsun?’ sorusu yöneltilecektir. Bu sorunun yanında bulunan açılır menüden bir seçim yapmanız gerekir, daha sonra şifrenizi tekrar girmeniz istenecektir. Burada şifrenizi girin.
  • Hesabı Geçici Olarak Kapat seçeneğine tıklayın.

Eğer hesabınızı dondurmak istiyorsanız şifrenizi bilmeniz gerekir. Kullanıcı adı ve şifre bilgileri önemlidir. Bu sayede hesabınızı kimlerin görebileceğini değiştirebilirsiniz.

İnstagram Dondurma Linki Nedir?

Eğer İnsatgram hesabınızı dondurmak istiyorsanız bunu kısayollardan gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için önce aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İnstagram dondurma bağlantısı için tıklayınız.

İstiğinize bağlı olarak bu bağlantıyı kullanarak hemen ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma İşlemini Geri Açma

Eğer daha önce İnstagram hesabınızı dondurduysanız, istediğiniz zaman geri dönerek giriş yapabilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz. Dondurduğunuz hesabınıçı geri açmak için gerekli adımları şöyle sıralayabiliriz:

  • Dondurulmuş olan İnstagram hesabınızı tekrar açmak istiyorsanız, biraz sabırlı olmalısınız. Çünkü 1-2 gün hesabın tekrar açılması beklenecekmiş.
  • Bu arada hesabınıza tekrar giriş yapamaz, ‘Hatalı kullanıcı adı yada şifre’ hatası alırsınız.
  • Bundan sonra sadece beklemek kalmıştır. Tek yapmamız gereken sakin olup beklemektir. Yaklaşık 24-48 saat sonra hesabınıza tekrar kavuşabilirsiniz.