İçeriğe geç

Marmara Üniversitesi Kampüs Kart Nasıl Alınır?

  Marmara Üniversitesinde kullanılan kimlik kartlarının nasıl alınacağını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  Marmara Üniversitesi Kampüs Kart Nasıl Alınır?

  Marmara Üniversitesi bünyesinde öğrenim gören öğrenciler ve çalışan personel kartlarını almak için farklı adımları izlemelilerdir. Başvuru yapılaca noktalar farklıdır.

  Personel Marmara Üniversitesi Kampüs Kartı Alma

  Marmara Üniversitesi bünyesinde çalışan personel ve akademisyenler işe başladıkları zaman başvuru yapmadan 10 gün içinde kartları basılır. Personel ve akademisyenler kartlarını basımı yapıl

  Üniversitede göreve başlayan akademik ve idari personel için başvuru yapılmaksızın 10 gün içinde kart basımı yapılır.  Kişiler basımı tamamlanan kampüs kartlarını ilgili PTT şubesinden kimlik fotokopilerini ve kimliğin aslını ibraz ederek teslim alırlar.

  Misafir akademik personelin geçici kart temin edebilmeleri için görevlendirme yazıları ile birlikte bağlı bulundukları Birimin personel işlerine müracaat etmeleri gerekir.

  Emekli personel kimlik kartı Akademik ve İdari personelin emeklilik işlemleri tamamlandıktan sonra Personel Daire Başkanlığına dilekçe ve fotoğraf ile müracaatı sonucunda temin edilir.

  Öğrenciler Marmara Üniversitesi Kampüs Kartı Alma

  Öğrenciler okula kayıt olunca kartları basılır. Başvuru oluşturmalarına gerek yoktur. Önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvuru yapmadan kartları basılır. Kartlar adres sisteminde kayıtlı olan adrese postalanır. PTT aracılığı ile adresinize gönderilir. Gönderilen kartınızı PTT işyerine giderek hesap aktivasyonu yapmalısınız. Daha sonra kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Öğrenci Kampüs Kartın teslimi sırasında öğrenci ikamet ettiği adreste o an yoksa kartı en yakın PTT şubesine bırakılır. PTT şubesinden 2 ay içinde alınabilir. Teslim alırken yanınızda kimlik fotokopisi ve kimliğin aslının bulunması gerekir. Bu şekilde alınan kart şubede aktive edilebilir. Hesap aktivasyonu yapılmayan kartlarda yemekhanelerde sorun çıkmaktadır. Bu yüzden öğrenci kartını evinde teslim almış olsa bile en yakın PTT işyerine giderek hesap aktivasyonu yapmak durumundadır. İki ay içinde PTT şubesinden alınmayan kampüs kartlar imha edilir.

  Diğer programlarla kayıt olan öğrenciler

  Dikey Geçiş, Yatay Geçiş, MÜYÖS, Türkiye Burslusu, Uluslararası İlahiyat ve diğer Uluslararası programlar ile yerleşen öğrenciler Marmara Üniversitesi kampüs kart almak için bazı belgeler ve bilgileri sisteme yükleyerek Birim Öğrenci İşlerine onaylatarak kart talebi oluşturabilirler. İşlemlerden sonra kartları basılır.

  bys.marmara.edu.tr adresine girerek aşağıdaki belgeleri sisteme yüklemeleri gerekir:

  • profil fotoğrafı (vesikalık),
  • iletişim bilgileri (telefon, adres, eposta) tamamlanmalı