İçeriğe geç

Marmara Üniversitesi Kampüs Kart

  Marmara Üniversitesi Kampüs Kart, Marmara Üniversitesi öğrencileri ile personeller tarafından kullanılan kimlik kartıdır. Üniversite içinde sunulan hizmetlerden de faydalanma imkanı sunan bir karttır. Kampüs Kart PTT ile anlaşmalıdır. Posta çeki hesabına bağlı olarak verilir. Marmara Üniversitesi Kampüs Kartın kullanılabileceği alanlar şöyledir:

  • Yerleşke girişlerinde,
  • Üniversitenin tüm yemekhanelerinde yemek ücretini öderken (öğrenciler öğle ve akşam yemeklerini yemekhanede yiyebilirler. Çalışanlar öğle yemeğini yiyebilirler.)
  • Üniversitenin tüm kütüphanelerinde kitap ödünç almada
  • Otopark geçişlerinde,
  • Kapalı spor salonu hizmetlerinden yararlanma hakkı olan öğrencilerin turnike geçişlerinde kullanılır.

  Marmara Üniversitesi Kampüs Kart Türleri Nelerdir?

  • Öğrenci Kimlik Kartı : Önlisans, lisans, tezli/tezsiz yüksek lisans, doktora/sanatta yeterlik öğrencilerine verilir.
  • Akademik Personel Kimlik Kartı : Öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, öğretim görevlileri, okutmanlar, uzmanlar, çeviriciler, eğitim-öğretim planlamacıları ile YÖK kapsamında gelen akademisyenlere verilir.
  • İdari Personel Kimlik Kartı : Üniversitede görev yapan kadrolu ve sözleşmeli idari personel ile Maliye Bakanlığı vizeli geçici ve sürekli işçilere verilir.
  • Geçici Kart : Marmara Üniversitesine dışarıdan gelen değişim programlarında öğrenciler, öğretim elemanları, özel durumlu öğrenciler, proje çalışanları, araştırmacılar ile ÖYP kapsamında dil kursuna gelenlere ziyaretçi kartı olarak bir kart verilir.

  Marmara Üniversitesi Kampüs Kart Ne Zaman Nasıl Teslim Alınır?

  Kartınızın teslim sürecini takip etmek için PTT çağrı merkezini kullanabilirsiniz. PTT çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. PTT çağrı merkezini aradığınızda kart basımının ne aşamada olduğunu ve ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz.

  PTT Çağrı Merkezi : 444 17 88

  Hazır olan kartlar PTT tarafından adresinize gönderilir. Eğer teslimat sırasında evde değilseniz kartınız adresinize en yakın PTT şubesine bırakılır. Şubeden teslim almak için kimlik fotokopisi verilmelidir. Ayrıca kimlik aslı gösterilmelidir. Kartınızı şubeden 2 ay boyunca almazsanız imha edilir. İmha edilen kartları için merkez PTT’ye giderek yeni kart çıkarılması talep edilir.

  Kartı adresinizde teslim aldıktan sonra en yakın PTT şubesine giderek Hesap Aktivasyonu yapmanız gerekir. Hesap aktivasyonu yaptırmadan kart aktif olmaz. Yemekhanede ödeme yaparken sorun yaşanır.

  Marmara Üniversitesi Kampüs Kart ile ilgili farklı sorunlar yaşanabilir. Böyle bir durumda mail atarak destek talebi oluşturabilirsiniz.

  Kampüs kart destek talebi için kullanabileceğiniz mail adresi:  https://destek.marmara.edu.tr/