İçeriğe geç

Marmara Üniversitesi Öğrenci Kartım Nerede?

  Marmara Üniversitesi Kampüs Kart, Marmara Üniversitesinde kullanılan kimlik kartıdır. Kampüs kartı öğrenciler, akademisyenler ve üniversite personeli kullanabilir. Kimlik kartı olmasının yanısıra yerleşke girişlerinde geçiş kartı olarak, yemekhanelerde ödeme aracı olarak, üniversitede bulunan kütüphanelerde ödünç kitap almak için, otopark geçişlerinde ve kapalı spor salonunda turnike geçişlerinde kullanılır.

  Marmara Üniversitesi Öğrenci Kartım Nerede?

  Yeni kayıt yaptıran önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile üniversiteye gelen öğrencileri için kart basımı otomatik olarak yapılır. Basılan öğrenci kartları PTT aracılığı ile öğrencilerin adreslerine gönderilir. Güncel adresin e-devlet sistemi üzerinden güncellenmesi gerekir. Marmara Üniversitesi öğrenci kimlik kartı basılan ve gönderimi yapılan öğrenciler kargo takibini PTT işyerlerinden yapabilirler. Ayrıca PTT kargonun sorgulama yöntemlerini kullanabilirler. Bunların dışında PTT müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi alabilirler.

  PTT Çağrı Merkezi : 444 17 88

  PTT müşteri hizmetleri hattı size bu konuda detaylı bilgi verebilir. Teslimat sırasında öğrenci evde değilse kartı en yakın PTT işyerine teslim edilir. 2 ay içinde buradan alınabilir. Teslim alırken kimlik fotokopisi ve kimlik götürmeliler.

  Dikey Geçiş, Yatay Geçiş, MÜYÖS, Türkiye Burslusu, Uluslararası İlahiyat ve diğer Uluslararası programlar ile yerleşen öğrenciler kart taleplerini Birim Öğrenci İşlerine iletmeliler. İstenen belgeleri götürerek taleplerini bildirebilirler. Daha sonra kartları basılarak adreslerine gönderilir. Bu öğrencilerde kartlarının takibini PTT kargo üzerinden gerçekleştirebilirler.

  Kayıp çalıntı arıza imha yenileme gibi durumlarda ne yapılmalı

  Marmara Üniversitesi Kampüs kartın kaybolması, arızalanması, çalınması gibi durumlarda PTT’ye haber verilmesi gerekir. Müşteri hizmetleri numarasından ulaşarak bilgi verilmelidir. İsterseniz size en yakın PTT işyerine giderek bilgi verebilirsiniz. Kartınızın iptal edilmesi için bu aşama gereklidir. Bilgi verdikten sonra PTT kartı yeniden basılmasını sağlar ve adresinize gönderir. Adres Nüfus ve Vatandaşlık İşlerin Genel Müdürlüğünde kayıtlı olan ikameti adresinizdir. Bu adresin güncel olmasını sağlayınız.

  Kartınız tekrar basılıp adresinize gönderildikten sonra PTT müşteri hizmetleri hattını arayarak takip edebilirsiniz. Hatta basım aşamasında bile arayarak bilgi alabilirsiniz. PTT işyerlerine giderek Marmara Üniversitesi öğrenci kartınızın durumunu ve nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz. Kartınızın takibi için PTT üzerinden yapılan tüm sorgulama yöntemlerini kullanabilirsiniz ancak en pratikleri bu şekildedir.