İçeriğe geç

Netflix Hediye Kartı Bakiye Sorgulama

  Netflix Hediye Kartı Bakiye Sorgulama işlemi yapmak isteyenler için bir makale hazırladık. Eğer Netflix bakiyenizi merak ediyorsanız burada anlatacağımız yöntem ile kolayca öğrenebilirsiniz. Böylece takip ederek bitmeden yenileyebilirsiniz. Netflix üyeliğinizin bitmesini istemiyorsanız Netflix Hediye Kartı ile yada diğer ödeme yöntemlerini kullanarak üyeliğinizi uzatmanız gerekir. Böylece izlemeye devam edebilir ve Netflix’in geniş içerik arşivinden faydalanabilirsiniz. Elinizdeki Netflix Hediye Kartının bakiyesini merak ediyorsanız makalemizde antalacağımız yöntem ile kolayca öğrenebilirsiniz. Kartınızın bakiyesini öğrenmek için aşağıdaki başlığa geçebilirsiniz.

  Netflix Hediye Kartı Bakiye Sorgulama

  Netflix Hediye Kartı Bakiye Sorgulama işlemini online olarak yapmalısınız. Netflix Hediye Kartı Bakiye Sorgulama işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle Netflix hediye kartınızın bakiyesini kontrol etmek için netflix.com/redeem adresini ziyaret edin.
  • Bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşın.
  • Kartınızın arkasındaki folyoyu bozuk para ile hafifçe kazıyın.
  • Kazıdıktan sonra orada bulunan kodu öğrenin.
  • Eğer aldığınız hediye kartı dijital ise bu kodu öğrenmek için e-posta adresinize bakmalısınız. Oraya gönderilir.
  • Eğer makbuz üzerinde bulunan bir kartsa bu kod makbuzun üzerinde yazar.
  • Kodu tıkladığınız sayfada bulunan ilgili alana girin ve Kullan düğmesini seçin. Hediye kartı bakiyeniz bir sonraki ekranda görüntülenir.

  Hediye kartını yükledikten sonra eğer farklı bir ödeme yöntemi kullanmıyorsanız yani kayıtlı olarak, bu bakiyeden Netflix ücreti düşülür. Bakiye tükenene kadar Netflix üyeliğiniz yenilenir ve izlemeye devam edersiniz. Netflix hesabınızda bulunan bakiye azalırsa size hatırlatma yapılarak yeni yükleme yapmanız beklenir. Netflix izlemeye devam etmek istiyorsanız ve üyeliğinizin iptal olmasını istemiyorsanız bakiyeniz bitmeden yükleme yapmanız gerekir. Ödeme yaparakta uzatma imkanınız vardır. İlla ki Netflix hediye kartı ile ödeme yapılmaz. Farklı ödeme yöntemleride mevcuttur. Kredi kartınız, sanal kartlar gibi yöntemler mevcuttur.

  Eğer hediye kartı yükledikten bir süre sonra Netflix hesabınızı kapatmak isterseniz, var olan bakiyeniz bitene kadar izlemeye devam edersiniz. İptal işlemi bakiyeniz tükenince gerçekleştirilir.  Hediye kartınızı kullandıktan sonra mevcut bakiyenizi Faturalama Ayrıntıları sayfanızdan istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Bunun için sisteme giriş yapmanız gerekir. Önce sisteme giriş yapıp sonra bağlantıya tıklayabilirsiniz.