İçeriğe geç

Netflix Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

  Netflix hediye kartı sahipleri nasıl kullanacaklarını makalemizi okuyarak öğrenebilirler. Oldukça pratik bir şekilde kartınızı sisteme tanıtabilirsiniz. Bunun için neler yapmanız gerektiğini farklı başlıklar altında toparladık. Umarız sizin için faydalı bir kaynak olur.

  Öncelikle hediye kartı almanız gerekir. Eğer birisi hediye ettiyse doğrudan sonraki başlığa geçebilirsiniz. Siz alıyorsanız okumaya devam edin.

  Netflix hediye kartı satın alan kullanıcıların öncelik olarak bu kartı hesaplarına eklemelerine ve aktifleştirmeleri gerekir. Bunun için izlenecek yollar şu şekildedir;

  • Netflix hesabına giriş yapın,
  • Ardından ödeme ekranına girin,
  • Ödeme ekranında yer alan seçeneklerden hediye kartı seçeneğini seçin,
  • Sonrasında satın alınan hediye kartı kodunu yazın,
  • Ardından hediye kartı aktif edilir ve hesap bakiyesine yüklenir.

  Sevdiğiniz birisi size jest yaptıysa ve Netflix hediye kartı gönderdiyse aşağıdaki adımları kullanarak kolayca hesabınıza yükleyebilirsiniz. Hesabınıza istediğiniz kadar hediye kartı tanıtabilirsiniz.

  Netflix Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

  Elinizde bulunan hediye kartını nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. netflix.com/redeem adresine gidin.
  2. Kartınızın arkasındaki folyoyu bozuk para ile hafifçe kazıyarak kodu öğrenin.
   • Dijital bir hediye kartınız varsa kod, e‑postada yer alır.
   • Hediye kartınız, kodun makbuz üzerinde bulunduğu bir versiyonsa kodu öğrenmek için makbuzunuza bakın.
  3. Kodu girin ve Kullan düğmesini seçin.
  4. Hesabınızla ilişkili e-posta adresini girin veya yeni bir hesap oluşturun.
  5. Onay ekranı görüntülendiğinde İzlemeye Başlayabilir veya Üyeliğinizi Başlatabilirsiniz.
  Hediye kartı bakiyeniz hesabınıza eklenir ve sonraki ödemeniz bu bakiyeden alınır. Bakiyenizin bitmesine 7 gün kala size bir hatırlatma e-postası gönderilir. Unutmamanız için gönderilen bu epostayı dikkate almalısınız.

  Birden fazla Netflix hediye kartı nasıl kullanılır?

  netflix.com/redeem adresinde birden fazla hediye kartı kullanabilirsiniz. Bu adreste sizden istenen bilgileri ilgili alana ekleyerek hediye kartınızı yükleyebilirsiniz. Size gönderilen kodu yada pini ilgili alana doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Eklediğiniz her hediye kartı ile mevcut bakiyeniz artacaktır. Hediye kartınızı kullandıktan sonra mevcut bakiyenizi Faturalama Ayrıntıları sayfanızdan istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

  Netflix hediye kartlarını ekledikçe bakiye olarak hesabınızda tutulur. Ödeme yaptıkça hesaptan düşülür. Bu şekilde Netflix üyeliğinizi uzatabilirsiniz. Hediye kartı gönderebilir yada aldığınız hediye kartlarını kullanabilirsiniz.