İçeriğe geç

ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama

  ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) çalışanları ve öğrenciler uzun yıllardır kullandığı akıllı kartlar ile tek kart ile bir çok işlemi yapabilmektedir. Öğrenci ve personel kimlik kartı olarak kullanılan Akıllı Kimlik Kartları ile üniversite bünyesinde bulunan alanlarda işlem yapılabilir. Akıllı kart projesinde bulunan e-cüzdan ve e-kimlik uygulamaları kullanıcıları büyük kolaylıklar sağlar. e-kimlik uygulaması ile ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) bünyesinde bulunan bölüm binalarına ve bilgisayar salonuna erişim sağlanmaktadır. Akıllı kimlik kartı ile buralara giriş sağlanır. e-cüzdan uygulaması ile ODTÜ bünyesinde bulunan noktalarda ödeme yapılabilir. Kafeterya, kütüphane, havuz, spor tesisleri gibi alanlarda hizmet alınabilir. ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) akıllı kart ile kampüs içinde bulunan sosyal aktiviteler ve kantinlerde ödeme yapılabilir. e-cüzdan sayesinde öğrenci ve personeller Kafeterya, Kütüphane, Sosyal Bina, Yemekhane, Havuz, Spor Merkezi ve Halı Sahayı kullanabilirler.

  ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama

  ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) bünyesinde çalışan kişiler ve ODTÜ’de eğitim alan öğrenciler ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)  kart bakiyelerini iki farklı şekilde yapabilirler. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • ODTÜ Cüzdanmatik Cihazlarından ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama
  • İş Bankası ATM Cihazlarından ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama

  ODTÜ Cüzdanmatik Cihazlarından ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama

  ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) içerisinde bulunan Cüzdan matikleri cihazlarını kullanarak ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) kartınızda bulunan bakiye miktarını sorgulayabilirsiniz. Bu cihazlar hem ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Kart bakiye sorgulama hem de ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Kart bakiye yükleme işlemlerinde kullanılır. Cihaz yardımıyla tüm bakiye işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bakiyenizin bitmesi durumunda üniversite bünyesinde yararlandığınız alanlardan yararlanamazsınız bu yüzden takip ederek bakiyenizi yeterli seviyede tutmanız önemlidir.

  İş Bankası ATM Cihazlarından ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama

  ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Kart, İş Bankası ile anlaşılarak tasarlanan bir kattır. Bu sebeple İş Bankasına ait bankamatikler aracılığı ile ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Kart bakiye sorgulama işleminizi ve  ODTÜ Kart bakiye yükleme işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca daha önce ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) kartınız ile yapılan harcamalarınıza dair ekstreyi inceleyebilir ve alabilirsiniz.

  ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) bünyesinde çalışan kişiler ve eğitim alan öğrenciler bu şekilde ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Kartlarında bulunan bakiyelerini öğrenebilirler. Bakiye sorgulama işlemini yapmak oldukça pratiktir.