İçeriğe geç

Odtü Kart Nedir?

  ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) bünyesinde kullanılan akıllı kimlik kartıdır. ODTÜ kart çalışanlar ve öğrenciler tarafından kullanılır. Ayrıca çalışanları aileleri için ODTÜ kart çıkartılabilmektedir. ODTÜ kart ile öğrenci ve personeller kimlik kartları ile üniversite bünyesinde bulunan sosyal alanlardan faydalanabilirler. Üniversiteye giriş çıkışlarda da kullanılan karttır. e-cüzdan ve e-kimlik kartı olarak kullanılır. e-kimlik kartı özelliği ile giriş çıkışlarda kullanılırken, e-cüzdan özelliği ile ODTÜ bünyesinde hizmet veren kafe, küpüphane, havuz, spor tesisleri, kantin, sosyal bina, yemekhane, halı saha gibi sosyal alanlarda ödeme yapılabilir. Karta yüklenen bakiye bitene kadar bu hizmetlerin ödemeleri ODTÜ kart ile kolayca yapılabilir. Personel aileleri sosyal alanlardan bu şekilde faydalanabilir. ODTÜ karta bakiye yükleme ve bakiye sorgulama yapabilmek için makalemizin devamından bilgi alabilirsiniz.

  ODTÜ Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) bünyesinde çalışan kişiler, aileleri ve ODTÜ’de eğitim alan öğrenciler ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)  kart bakiyelerinin bitmesi durumunda bakiye yüklemesi yapmak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler.

  • ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Cüzdanmatik Cihazlarından ODTÜ Kart Bakiye Yükleme : Üniversite kampüsü içerisinde bulunan cihazlardır.
  • İş Bankası ATM Cihazlarından ODTÜ Kart Bakiye Yükleme : Size en yakın İş Bankası atmsine ulaşarak bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. İş Bankası atm cihazlarının nerede olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız.
  • İnternet Sitesi Üzerinden ODTÜ Kart Bakiye Yükleme : https://odtucard.metu.edu.tr adresini kullanarak ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) kartınıza online olarak bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

  ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) bünyesinde çalışan kişiler ve ODTÜ’de eğitim alan öğrenciler ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)  kart bakiyelerini iki farklı şekilde yapabilirler. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • ODTÜ Cüzdanmatik Cihazlarından ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama : Üniversite kampüsü içerisinde bulunan cihazlardır.
  • İş Bankası ATM Cihazlarından ODTÜ Kart Bakiye Sorgulama : Size en yakın İş Bankası atmsine ulaşarak ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) kartınızın bakiye sorgulamasını yapabilirsiniz.

  İş Bankası atm cihazlarının nerede olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız.

  ODTÜ kimlik kartınız ile üniversite bünyesinde bulunan sosyal alanlardan faydalanabilirsiniz.