İçeriğe geç

NEÜ Kampüs Kart Nedir?

  Neü (Necmettin Erbakan Üniversitesi) üniversite bünyesinde kullanılan bir kimlik kartıdır. Turnike ve yemekhane geçişlerinde kullanılan bir karttır. Öğrenciler bu kart ile yemek kaydı yaptırarak yemek hizmetinden faydalanabilirler. NEÜ kimlik kartı almak için öğrğnciler Öğrenci hizmetlerine başvuru yapmalılardır. NEÜ kimlik kartı hazır olduğunda öğrenciye e-posta ile bilgi verir. Öğrenci bu şekilde kartlarını alabilirler. Kartları henüz hazır olmayan yada herhangi bir durumdan dolayı ellerinde olmayan öğrenciler elkart ile gelemeleri durumunda yeni kimlikleri çıkana kadar bu kartlarına yükleme yapabilirler.

  NEÜ Kimlik Kartının Avantajı Nedir?

  Neü (Necmettin Erbakan Üniversitesi) Kimlik Kartı, üniversitenin imkanlarını kullanırken kolaylık sağlar. Yemekhanede ve girişlerde hızlı ve pratik geçişler sağlar. NEÜ kimlik kartı öğrencilere kayıt olduklarında verilir.

  NEÜ Karta Nasıl Para Yüklenir?

  NEÜ kimlik kartına yemek kaydı yapılarak yemekhanede kullanılması sağlanabilir. Yemek kaydı yapılan karta para yüklemek gerekir. Para yüklemek için kampuskart.erbakan.edu.tr adresinden kredi kartı ile bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bunun dışında AKEF ve Tıp Fakültesi yerleşkelerinde bulunan atm cihazından para yüklemesi yapılabilir. Yemek parasını yüklemek için yemek hizmeti almak istediğiniz haftanın öncesindeki perşembe günü 15:30’a kadar para yükleme yöntemleri kullanılabilir. Bu saatten sonra sonraki haftanın yemek para yüklemesi kapanır. Cuma günleri yükleme yapılamaz. Para yüklemesini her gün yapmak zorunda değilsiniz. Yemek almak istediğiniz günleri seçebilirsiniz. Seçtiğiniz güne göre ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede boşuna yemek ücreti ödememiş olursunuz. NEÜ yemek kartı ile yemekhanenin seçilmesi şartı vardır. Seçtiğiniz yemekhanede yemeniz gerekir. Ancak sonraki yemek parası yükleme gününde farlı yemekhane seçebilirsiniz. Ücret yükleme izni günlerinde yemekhaneyi değiştirebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz haftada değiştirme imkanınız yoktur. Seçtiğiniz günlerde ve seçtiğiniz yemekhanede para yüklemesi yapmanız gerekir. Perşembe günü 15:30 a kadar takip eden haftanın günlerini ve yemekhanesini değiştirebilirsiniz.

  NEÜ Kartı Her Yıl Değişir mi?

  Böyle bir şeye gerek yoktur. Kayıt sırasında alınan kart kullanılır. Her yıl değiştirilmesi gerekmez. NEÜ Kimlik kartı öğrenci kimlik kartı olduğu için iptal etme imkanınız yoktur. Öğrenim süreniz bitene kadar kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.