İçeriğe geç

OGS Bakiye Sorgulama E-devlet

  E-devlet kapısı Karayolları ile işbirliği yaparak sistemine OGS Bakiye sorgulamayı da entegre etmiştir. Bu sayede e-devlet sistemini kullanan kişiler kolayca bakiyelerini kontrol edebilirler. OGS kartınızda yada etiketinizde bulunan bakiyeyi merak ediyorsanız artık bunun için kolay yollar vardır. En pratik bakiye sorgulama metodu ise internet üzerinden yapılabilenlerdir. İstediğiniz an istediğiniz yerde bakiyenizi sorgulamanız mümkündür. Otoban yada köprülerden geçiş yaparken kullanılan Otomatik Geçiş Sistemi, sürekli bu yolları kullanan kişiler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu geçiş noktaları belli ücretler karşılığında kullanılmaktadır. Bu ücreti ödemek içinde oluşturulan otomatik geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Geçiş sistemleri otomatik olarak sizin kartınızdan bakiye düşer. Eğer yetersiz bakiye olursa cezai işleme kadar giden işlemler uygulanır. Bir defaya mahsus böyle bir durumla karşılaşmak ile, defalarca karşılaşmak arasında fark vardır. Sürekli yetersiz bakiye yada farklı geçiş noktalarından geçme durumu olursa, kartınıza çeşitli cezalar kesilir. Bu yüzden OGS bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmenizde fayda vardır. Bu kontrollerden en merak edileni plaka ile yapılan sorgulamadır. Plakadan OGS Bakiye Sorgulama işlemi için makalemizden faydalanabilirsiniz.

  E-devlet Üzerinden OGS Bakiye Sorgulama

  E-devlet birçok konuda olduğu gibi OGS bakiye sorgulama konusunda da hizmet vermektedir. Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı olarak verilen bu hizmette OGS hesap detaylarınıza ulaşabilirsiniz. Bunun için e-devlet resmi internet sitesine yada mobil uygulamasından e-devlet kapısı mobil uygulamasına giriş yapmalısınız. İnternet sitesi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  E-devlet Kapısı uygulamasına giriş sayfasına gitmek için tıklayınız.

  Doğrudan OGS hesap detayı sorgulama sayfası için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  OGS Hesap Detayı Sorgulama

  OGS Hesap Detayı Sorgulama (Tüzel Kişi)

  İlgili sayfada sizden istene bilgileri girerek OGS bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme T.C. Kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile girebilirsiniz.

  E-devlet Mobil Uygulaması ile OGS Bakiye Sorgulama

  Bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek kolayca sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mobil uygulamaya aynı internet sitesinde olduğu gibi T.C. Kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile girebilirsiniz. Sisteme girdikten sonra arama kısmında OGS hesap detayı sorgulama yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.