İçeriğe geç

E-devlet ile Hgs Bakiye Sorgulama

  Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) köprü ve otoyollarda geçiş sürecini rahatlatmak için hizmete sunulmuştur. Bu sistem sayesinde daha önce bakiye yüklediğiniz HGS kart yada etiketlerinizle durmadan geçiş yapabilirsiniz. Rahat ve hızlı geçiş ile kuyruk beklemeden yolunuza devam edebilirsiniz. HGS kullanan sürücülerin uyması gereken kurallar vardır. Bunlardan en önemlisi bakiyelerini düzenli olarak kontrol ederek gerektiğinde bakiye yüklemektir. HGS kartınızda bulunan bakiyenizi sorgulayabilmeniz için birçok yöntem vardır. Biz bu makalede sizin için E-devlet kapısı ile HGS Bakiye Sorgulama seçeneğini ele alacağız.

  HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Hgs kartının içinde ne kadar bakiye kaldığının, nasıl sorgulanabileceği konusu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir.

  Araç sahipleri HGS Bakiye Sorgulama işlemini çeşitli yollardan yapabilirler. Bunlar; Telefon ile HGS Bakiye Sorgulama, PTT ile HGS Bakiye Sorgulama, E-Devlet ile HGS Bakiye Sorgulama, Bankalardan HGS Bakiye Sorgulama şeklinde sıralanabilir. Bu seçenekler arasından size en uygun olanı seçip HGS kartınızda ne kadar bakiye kaldığını sorgulayabilirsiniz.

  İnternet Sitesi Üzerinden E-Devlet ile HGS Bakiye Sorgulama

  HGS bakiyenizi E-devlet üzerinden kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak sorgulayabilirsiniz. Bunun için E-devlet üzerinden PTT hızlı geçiş sistemi hesap bilgileri sorgulama sayfasına girmeniz yeterlidir.

  E-Devlet üzerinden HGS Bakiye Sorgulama İşlemi için Buraya Tıklayınız.

  Adım Adım E-Devlet ile HGS Bakiye Sorgulama

  • www.turkiye.gov.tr adresine girin.
  • Sağ üst köşede yer alan giriş yap düğmesine tıklayın.
  • Gelen sayfada bulunan alanlara Tc kimlik numaranız ve şifrenizi girin ve sisteme giriş yap butonuna tıklayın. Böylece sisteme giriş yapmış olursunuz.
  • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama sayfasına girin.
  • Gelen sayfada HGS kartınızla ilgili bilgilere ulaşabilir, bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

  E-Devlet Kapısı Mobil Uygulaması ile HGS Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuza E-devlet kapısı mobil uygulamasını indirerek bilgisayar başına oturmadan da E-Devlet ile HGS Bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linke tıklayıp mobil uygulamayı cep telefonunuza indirin. Tc kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra HGS hesap bilgileri sorgulama sayfasından bakiyenizi görebilirsiniz.

  Play Store ile E-devlet Kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  AppStore ile E-devlet Kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.