İçeriğe geç

Plakadan OGS Bakiyesini Sorgulama

  Otomatik geçiş sistemi olan OGS ile otoyol geçiş noktalarında hızlı bir şekilde ödeme yapılır ve bekleme yapmadan yolculuk devam eder. Bu sistem sayesinde şehirlerarası yolculuk yapan kişiler, geçiş noktalarında saatlerce ödeme yapmak için beklemez. Bu yönüyle çok faydalı bir sistemdir. Ancak OGS geçişinde kullanılan kart yada etiketinizde bakiye olması önemlidir. Eğer bakiyeniz yeterli olmazsa yetersiz bakiye yüzünden geçiş ihlali yapmış sayılırsınız. Geçiş ihlalleri sürekli olarak tekrarlanır ve ödenmezse cezai işlemler uygulanır.

  Plakadan OGS Bakiyesini Sorgulama Nasıl Yapılır?

  OGS bakiyenizi ve varsa cezalarınızı görebilmek için plakanız ile sorgulama yapabileceğiniz bir sayfa vardır. Kara Yolları Genel Müdürlüğüne ait bu sayfaya girerek, sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kartınızla ilgili şu bilgilere ulaşabilirsiniz : Eğer ceza ihlaliniz varsa; ne kadar ceza aldığınız, hangi tarihte ceza aldığınız, ne kadar süre içinde cezanızı ödemeniz gerektiği gibi bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Bu sorgulamayı aracınızın plakasını girerek yapmalısınız.

  • E-devlet Üzerinden Plakadan OGS Bakiyesini Sorgulama
  • Geçiş İhlal İnternet Sayfasına Girerek Plakadan OGS Bakiyesini Sorgulama

  • Bankalara Otomatik Ödeme Talimatı Vererek OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  E-devlet Üzerinden Plakadan OGS Bakiyesini Sorgulama

  E-devlet sistemi üzerinden OGS bakiyenizi öğrenebilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Bu bağlantılardan e-devlet sistemine giriş yaparak, bakiye bilginizi ve diğer bilgilerinizi görebilirsiniz. Eğer cezanız varsa cezanızı öğrenebilirsiniz.

  Geçiş İhlal İnternet Sayfasına Girerek Plakadan OGS Bakiyesini Sorgulama

  Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Karayolları Genel Müdürlüğüne ait Geçiş İhlal Sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Buradan geçiş ihlali yapıp yapmadığınızı öğrenebilirsiniz. Böylece bakiye durumunuzu tahmin etmiş olursunuz.

  Plakadan OGS Bakiye Sorgulaması için tıklayınız.

  Bankalara Otomatik Ödeme Talimatı Vererek Plakadan OGS Bakiyesini Sorgulama

  Bankalara otomatik ödeme talimatı vererek, oldukça kolay bir şekilde bakiyenizi kontrol altına alabilirsiniz. Düzenli olarak bakiye yüklemesi yapıldığı için asla yetersiz bakiye hatası almazsınız. Bu yöntem oldukça kolay ve kullanışlıdır. Günümüzün koşturmacasında unutma ihtimalinizi ortadan kaldıran ve sizi kurtaran bir yöntem olacaktır. Sürekli OGS geçiş sistemini kullananlar için otomatik ödeme talimatı vermek daha mantıklı olacaktır.