İçeriğe geç

Passolig Bakiye Yükleme ve Sorgulama

  Passolig bakiye sorgulama işlemi için ATM’lere giderek bakiye kontrolü yapabilir veya  0 850 724 33 44 numaralı hattı arayarak bakiye sorgulama işleminde bulunabilirsiniz. Passolig bakiye sorgulama işlemi ile birlikte Possolig cüzdan ön ödemli kartla  yapılan alışverişlerin ekstre sorgulaması talebinde de bulunabilirsiniz. Passolig internet şubesine girerek 7/24 online kart işlemlerinde bulunabilir veya bakiye sorgulama, bakiye yükleme işleminde bulunabilirsiniz.

  Passolig İnternet Şubesine Giriş Nasıl Yapılmaktadır?

  Passolig web şubeye giriş için https://online.aktifbank.com.tr/default.aspx?p=p adresine girerek giriş işleminde bulunabilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra cep numaranıza şifre talebinde bulununuz, gelecek olan tek kullanımlık şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Aktif Bank kullanıcıları, şifre almadan Aktif Bank üzerinden giriş işleminde bulunabilirler. Passolig internet şubesine giriş için yapılması gereken işlemler şu şekildedir;

  • Aktif Bank üzerinden hesabı bulunmayan kişiler, Passolig internet şubesine girerek kullanıcı oluştur kısmına tıklayarak kayıt işlemine başlayabilirler daha sonrasında ise kart bilgilerini girmeniz gerekmektedir, kart numarası, son kullanım tarihi ve kart şifresi girerek online hesabınızı oluşturabilirsiniz.
  • Şifresini unutan kişiler, site içerisinde yer alan şifremi hatırlat kısmına girerek, son kullanım tarihi, kart şifresi ve CVV kodunu girerek yeni şifreyi alabilirler.

  Passolig Kart Para Yükleme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

  Passolig karta ücret yükleme işlemleri online yapıldığı takdirde kart bilgilerinin doğru girilmesi gerekmektedir. Daha önce yükleme yapılan tutar sadece alışveriş ve maç bilet alımları için kullanılabilir. Mevcut olan para transfer edilememektedir kart içinde kalmaktadır. Yükleme yapma aşamasında denediğiniz kartın açık olduğuna emin olmanız gerekmektedir veya daha önce iptal edilmemiş bir karta sahip olunması gerekmektedir. Kapalı veya iptal edilen kartlara yükleme yapılmamaktadır. Yükleme yapılan kartın, günlük yükleme limitine göre para yatırmanız gerekmektedir.  Passolig bakiye limitinin üstünde yatırılan paralar kabul edilmemektedir. Passolig kartına yüklenebilecek aylık limit 750 TL’dir. Passolig kart nakit ödeme seçeneği ise şu şekildedir;

  • E- bilet yıllık bedeli ödendiği takdirde nakit ödeme yapmış olursunuz, PTT, PTTMatik veya N Kolay üzerinden TC kimlik numarası ile para yatırarak yıllık nakit ödemede bulunabilirsiniz.
  • EFT gönderimi yapacak olan kişiler, Aktif Bank üzerine 997 nolu şubeye, kimlik numarası yazarak alıcının adı ve soy adını belirterek ödeme işleminde bulunabilirler.
  • Mobil ödeme yapacak olan kişiler, Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone üzerinden mobil ödemede bulunabilirsiniz.

  Passolig Kart Özellikleri Nelerdir?

  Passolig kart maç taraftarları için kuyruk sırası beklemeyi önleyen, öncesinden hızlı ve güvenilir bilet alma imkanı sağlamaktadır. Bilet alan kişiler diğer kişilere göre güvenli ve hızlı bir şekilde stadyuma giriş sağlamaktadır. Bilet çıktısı alınması gerek kalmamaktadır, internet üzerinden biletinizi gösterebilir ve stadyuma girişte bulunabilirsiniz. www.passo.com.tr resmi web sitesi üzerinden bileti satın alabilir veya N Kolay internet şubesinden bilet başvursun da bulunabilirsiniz. Kart ile birlikte istenilen yerlerden alışveriş yapabilirsiniz verilen indirim, kupon veya özel promosyonlardan faydalanabilirsiniz. Kartın türüne göre, kredi kartı, banka kartı veya ön ödemli kart olarak kullanabilirsiniz. Kullanılan kart üzerinde sadece bir takım logosu ile kullanılmaktadır.  Passolig maç kart özellikleri ise şu şekildedir;

  • Passolig kart üzerinden, maç ödemeleri, yurt içi veya yurt dışı üzerinden yapılan alışverişlerin ödemesini yapabilirsiniz, anlaşmalı illerde toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz.
  • E- bilet almak isteyen kişilerden kulüp bazına ödeme alınmaktadır ücretler ise 27.36 TL, 27.50 TL, 36 TL, 40.50 TL, 45 TL, 48 TL ve 48.50 TL olarak değişiklik gösterebilmektedir. E-bilet ücretleri yılda bir kez alınmaktadır.

  Passolig Cüzdan Ön Ödemli Kart Nedir?

  Passolig cüzdan ilk ödemeli kart, stadyum giriş imkanı ile birlikte normal alışverişler için de kredi kartı yerine geçmektedir. Cüzdan ön ödemli kart herhangi bir banka kuruluşuna bağlı değildir, alışveriş yapmak için bakiye yüklenmesi gerekmektedir. Passolig bakiye sorgulama işlemi için Akbank veya Vakıfbank üzerinden bakiye sorgulama işleminde bulunabilirsiniz. Telefon üzerinden başvuruda bulunmak isteyen kişiler 0850 724 33 44 numaralı iletişim merkezini arayarak sorgulama işleminde bulunabilirler. Passolig Cüzdan Ön Ödemli Kart bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemleri şu noktalardan yapılmaktadır;

  • com.tr
  • PTT Şubeleri
  • PTTMatik
  • N Kolay
  • Akbank
  • Vakıfbank