Paycell Kart Turkcell tarafından çıkarılmış bir ödeme türüdür. Cep telefon numarası olan müşterilere ödeme kolaylığı vermektedir. Dijital ödeme platformu olan Paycell üzerinden kart talebinde bulunabilirsiniz. Bu kart ile birlikte anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Paycell sadece Turkcell müşterilerine özel verilmemektedir. Operatörden bağımsız olarak da kart talebinde bulunabilirsiniz. Paycell kredi kartını almak isteyen kişiler internet sitesi üzerinden başvuru yaparak kart talebinde bulunabilirler. Telefon numarasına gelen aktifleştirme kodu ile birlikte kart talebi işlemi gerçekleştirilmektedir. Paycell kartını Turkcell mağazalarından, anlaşmalı yerlerden talep edebilirsiniz. Kart alındıktan sonra telefon üzerine gelen kod ve uygulamayı indirerek kartı aktif edebilirsiniz. Karta bakiye yüklemek isteyen kişiler, Turkcell, Vakıfbank, Albaraka, TEB, Yapı Kredi, Akbank, Ziraat, Finansbank üzerinden bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Kartın üst limiti ise 750 TL’dir.

Paycell Karta Nasıl Bakiye Yüklenir?

Paycell karta para yüklemek için Turkcell mağazalarına giderek nakit para ile hiç bir ek ücret vermeden bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Kredi ve banka kartları için yapılan bakiye yükleme işlemlerinden ücret alınmamaktadır. Alternatif bankalar üzerinden bakiye yüklemesi yapıldığı takdirde, ekstra hizmet ücreti alınmaktadır.  Bakiye yükleme işlemleri ise şu şekilde yapılmaktadır;

  • Banka ATM’lerinden veya PTTMatiklerden yapılacak olan Paycell Kart işlemlerinde ATM’ye kart takıldıktan sonra kart şifresi ile giriş işlemi yapılmaktadır, karta bakiye yüklemesini seçerek para alım kısımına yüklemek istediğiniz bakiye miktarını yatırarak bakiye yükleme işlemini gerçekleştirin.
  • Banka hesabından EFT ile yapılacak bakiye transferleri için EFT para transferi kısmına giriniz daha sonrasında ise banka adını, şehri, şube ismini ve kart sahibinin isim ve soy isimini yazınız, son işlem olarak 16 haneli Paycell kart numarasını giriniz.

Paycell Kart Kimler Alabilir?

Paycell kredi kartı almak isteyen kişiler için belirli bir koşul bulunmamaktadır. Başvuru yapıldıktan hemen sonra kart teslim edilmektedir. Ön ödemeli bir kart olması nedeni ile kart alınırken bakiye için ön ödeme yapılmaktadır. Kredi sicili bozuk olan, kredi notu bozuk olan veya kara listede bulunan kişiler bu karta başvuruda bulunabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile birlikte ilgili şubelere başvuruda bulunarak kart sahibi olabilirsiniz.  Paycell kart alan kişiler yıllık 300 TL’ye kadar iade talebinde bulunabilmektedirler. Kimlik doğrulama işlemi yapan kişilere yıllık iade ücretleri geri ödenebilmektedir. Bir müşterinin ay içerisinde karta en fazla yükleyebileceği bakiye 750 TL’dir. Kimlik teyidi yapan müşteriler aylık 20.000 TL’ye kadar limit yüklemesinde bulunabilirsiniz. Paycell’e kayıt olmak için cep numarası ile veya e- posta adresi üzerinden kayıt yapılmaktadır.

Paycell Kart Harçlık Kart Kampanyası

Paycell kart kullanımı içine yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapmaktadır. Mağaza, internet alışverişlerinde Paycell kullanılmaktadır, harcama yaptıkça internet veren bir kart uygulamasıdır. Harcanılan her 1 TL için 5 MB internet hediye vermektedir. Paycell kartları D&R mağazalarından, Hepsiburada, Turkcell mağazalarından, N11 üzerinden veya PTT şubelerinden alabilirsiniz. Paycell kredi kartı Harçlık Kart kampanyası ise şu şekildedir;

  • Harçlık Kartı Paycell uygulamasına tanımlayabilirsiniz ve harcamaları düzenli olarak takip edebilirsiniz.
  • Paycell uygulamasını online marketlerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
  • Paycell Harçlık Kart özelliği aileler ve çocuklar için tasarlanmış güvenilir bir harçlık sistemidir, çocukların yaptığı harcamaları kontrol etmek amacı ile tasarlanmıştır.
  • Paycell üzerinden istenilen zamanda bakiye yüklemesinde bulunabilirsiniz, Turkcell üzerinden, ATM veya EFT ile para yükleme işleminde bulunabilirsiniz.

Paycell Kart Avantajları Nelerdir?

Paycell kredi kartı imkanları diğer kartlara göre bakıldığı zaman daha avantajlı bulunmaktadır. EFT ile bakiye yükleme işlemlerinden 2 TL almaktadır, uygulama üstü 100 TL ve üzeri bakiye yüklemelerinde 1 TL almaktadır. Paycell Kart yüklemeleri TİM, Denizbank üzerinden yapılabilmektedir, aylık ücret limiti değişiklik gösterebilmektedir. Yapılan alışverişlerde indirim, taksit ve benzeri uygulamalar yapılabilmektedir.