İçeriğe geç

Plakaya Yazılan Ceza Ödeme

  Trafik cezaları hatalı sürücülerin bir daha aynı hataları yapmamaları ve diğer insanların canını malını tehlikeye atmamaları için verilen cezalardır. Cezaya sebep veren bir çok durum vardır. Bu hatalı davranışları yapan kişiler ceza alarak belirlenen miktarlarda ödeme yapmak durumunda kalırlar.

  Aracın plakasına yazılan cezaların ödemesi araç sahibi tarafından yapılır. Aracı kullanan bu cezayı ödemez. Araca yazılan cezaların vaktinde yatırılması önemlidir. Cezaların vaktinde yatırılmaması faiz uygulanmasına nedene olur. Faiz uygulanan cezalar artar.

  Plakaya Yazılan Ceza Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Aşağıdaki yöntemleri kullanarak plakanıza yazılan cezanızın ödeme işlemini kolayca ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

  • Bankalardan Plakaya Yazılan Ceza Ödeme
  • PTT Üzerinden Plakaya Yazılan Ceza Ödeme
  • e-devlet Kapısı Sisteminden Plakaya Yazılan Ceza Ödeme
  • İnteraktif Vergi Dairesi Sisteminden Plakaya Yazılan Ceza Ödeme

  Bankalardan Plakaya Yazılan Ceza Ödeme

  İş Bankasının şube, internet şube ve mobil şube imkanlarını kullanarak plakanıza yazılan cezayı ödeyebilirsiniz.

  PTT Üzerinden Plakaya Yazılan Ceza Ödeme

  PTT işyerlerine giderek plakanıza yazılan cezanızı ödeme imkanınız vardır. Size en yakın PTT işyerinin iletişim bilgileri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Pttmatik’lerin hizmette olduğu PTT İşyeri listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  Bağlantıdan bulunduğunuz il ve ilçeye göre sorgulama yaparak size en yakın PTT işyerinin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  e-devlet Kapısı Sisteminden Plakaya Yazılan Ceza Ödeme

  e-devlet sistemi üzerinden trafik borçlarını ödeyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ceza ödeme sayfasına ulaşabilirsiniz. e-devlet kapısı sistemine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa PTT işyerlerine giderek talep edebilirsiniz. e-devlet şifresi PTT tarafından cüzi bir ücret karşılığı verilmektedir. Eğer daha önce şifre almanıza rağmen unuttuysanız e-devlet giriş ekranında bulunan şifremi unuttum bağlantısını kullanarak şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

  e-devlet üzerinden plakaya yazılan trafik cezası ödeme

  İnteraktif Vergi Dairesi Sisteminden Plakaya Yazılan Ceza Ödeme

  İnteraktif vergi dairesini kullanarak trafik cezanızın ödemesini yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan interaktif vergi dairesine ulaşabilirsiniz. Sisteme giriş yaparak kredi kartınız ile trafik cezanızı ödeyebilirsiniz.

  İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden plakaya yazılan trafik cezası ödeme