İçeriğe geç

e-Devlet Trafik Cezası Sorgulama

  Trafikte kesilen cezalar e-devlet sistemi üzerinden sorgulanıp takip edilebiliyor. Bu cezaların durumunu düzenli olarak takip etmek önemlidir. Çünkü verilen trafik cezaları vaktinde ödenmediğinde gecikme faizi uygulanmaktadır. e-devlet üzerinden trafik cezası sorgulama yapmak için makalemizden yardım alabilirsiniz. Makalemizin devamında bu konu ile ilgili detaylı bilgi veriyoruz.

  e-Devlet Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Emniyet Genel Müdürlüğün tarafından takip edilen trafik cezalarının sorgulama işlemi e-devlet sistemi üzerinden yapılıyor. Bu işlem halka Emniyet Genel Müdürlüğü ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır. Böylece herkes kolay ve hızlı bir şekilde kendi bilgilerine ulaşabilmektedir. e-devlet kapısı sistemine girmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  e-Devlet kapısı internet sayfası için tıklayınız. 

  Bağlantıya tıkladıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğünün sayfasına girerek bütün ceza borçlarını ve durumlarını sorgulayabilirsiniz. Yapmanız gereken bağlantıya tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-devlete giriş yapmaktır. Sonra arama kısmına Emniyet Genel Müdürlüğü yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Sizin için aşağıda trafik cezası borç sorgulama sayfalarını listeledik. Bunlar Araç plakasına yazılan ceza, sürücü cezaları, trafik kazası belge sorgulama, araç çekilen otopark bilgisi sorgulama şeklindedir.

  Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama Adresi

  Cezai işlem gerektiren bir durum oluştuğunda haberiniz olmadan plakanıza ceza yazılabilmektedir. Bu tür cezaları buradan görebilirsiniz.

   

  Sürücü Ceza ve Trafik Kazası Bilgisi Sorgulama Adresi​

  Sürücü cezası yada trafik kazası bilgisi almak istediğinizde bu kısmı kullanabilirsiniz.

  Sürücü Ceza Bilgisi Barkodlu Belge Sorgulama

  Sürücü Ceza Bilgisi Barkodlu Belge Doğrulama

  Sürücü Trafik Kazası Barkodlu Belge Sorgulama

  Sürücü Trafik Kazası Barkodlu Belge Doğrulama

  Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama

  Aracın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama Adresi

  Aracınız otoparka çekildiyse bununla ilgili bilgileri aşağıdaki bağlantılardan alabilirsiniz.

  Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama (Gerçek Kişi)​​

  Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama (Tüzel Kişi)​

  Tüm bu bağlantıların listelendiği Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  EGM trafik cezası sorgulama sayfası için tıklayınız.