PTT müşterilerine hesaplarıyla ilgili bilgi sahibi olabilmeleri ve istedikleri işlemi kolayca yapabilmeleri  için çeşitli imkanlar sunmuştur. Bunlardan biriside hesap bakiye sorgulamadır. PTT hesap bakiye sorgulama hizmeti ile vatandaşlar hesaplarına para yatıp yatmadığını kolayca sorgulayabilirler.

PTT Hesabıma Para Yatmış mı?

Aşağıdaki yollardan her biri kolay bir şekilde bakiyenizi sorgulamak içindir. Bu yollar ile ‘PTT hesabıma para yatmış mı?’ sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

  • E-Devlet Üzerinden PTT Hesap Sorgulama
  • Alo PTT Üzerinden PTT Hesap Sorgulama
  • PTT Müşterisi Olmayanlar için Tc. Kimlik numarası ile PTT Hesap Sorgulama
  • İnternet Bankacılığı ile PTT Hesap Sorgulama
  • PTT Mobil Uygulaması ile PTT Hesap Sorgulama
  • PTTmatik ile PTT Hesap Sorgulama

E-Devlet Üzerinden PTT Hesap Sorgulama

Eğer TC vatandaşı iseniz E-devlet üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile kolayca bakiyenizi görebilir, beklediğiniz yardım parasının yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa PTT şubesine giderek talep edebilirsiniz. Şifrenizi daha önce alıp unuttuysanız PTT şubesinden alabileceğiniz gibi, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresinden de ‘Şifremi unuttum’ bağlantısına tıklayarak şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz adrese girip TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak PTT işlemler sayfasından yardım parasının yatıp yatmadığını görebilirsiniz.

Alo PTT Üzerinden PTT Hesap Sorgulama

Alo PTT çağrı merkezini arayarak hesabınıza yada adınıza para yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için müşteri temsilcisine bağlanıp, istediğinizi dile getirmeniz gerekir.

ALO PTT numarası : 444 1 788

PTT Müşterisi Olmayanlar için Tc. Kimlik numarası ile PTT Hesap Sorgulama

PTT müşterisi olmayan kişiler içinde PTT’ye para yatırılabilir. İsim ve Tc ile yatırılan bu paranın gelip gelmediğini görebilmek için en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekir. PTT müşterisi olmadan adına yatan parayı sorgulamak için şubeye gidip TC kimlik numaranızı görevliye vermelisiniz. Görevli bu bilgi ile sorgulama işlemenizi yapar ve size bilgi verir.

İnternet Bankacılığı ile PTT Hesap Sorgulama

PTT kurumunun müşterisi iseniz yardım parası sorgulama işlemi için bir diğer seçeneğinizde internet bankacılığıdır. PTT’nin resmi internet sitesine girip online işlemler kısmına giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra bakiyenizi görebilirsiniz.

PTT resmi web sayfası için tıklayınız.

Ptt Mobil Uygulaması ile PTT Hesap Sorgulama

Ayrıca PTT mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirip, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda yardım parasının yatıp yatmadığını ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. En kolay yöntem bu diyebiliriz.

Play Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

App Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Pttmatik ile PTT Hesap Sorgulama

PTTmatikler yardımı ile yardım parası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı PTTmatik cihazına yaklaştırıp okuttuktan sonra detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.