İçeriğe geç

Steam Hesabıma Ne Kadar Para Yatırdım?

  Steam kullanıcısı iseniz ve hesabınıza ne kadar para yatırdığınızı sorgulamak istiyorsanız yalnız değilsiniz. Bunu merak eden bir çok kişi var. Steam hesabına ne kadar para yatırdığını merak eden kişiler makalemizden faydalanarak bu konuda yardım alabilirler. Oyun sektörünün kalbi denebilecek olan Steamde bakalım bu güne kadar ne kadar para harcadınız. Ne kadar para yatırdınız. Steam hesabını kullanmaya başladığınız an ne kadar bakiye kullandığınızı görmeye başlarsınız. Bu oldukça pratik bir şekilde yapılabilir. ilk andan itibaren gerekli rapor tutulur ve size sunulur. Steam cüzdanınızda bulunan bakiyeyi görerek oyun içi harcamalarınızı daha temkinli yapabilirsiniz.

  Steam Hesabıma Ne Kadar Para Yatırdım?

  Steam hesabına ne kadar para yatırdığınızı merak ediyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir. Steam’de harcadığınız parayı öğrenmek için;

  • İlk olarak Steam’i açmanız gerekir. Siteye yada mobil uygulamay girerek giriş yapın.
  • Sonra Yardım > Steam Destek bağlantısına tıklayın.
  • Steam Destek sayfasında bulunan Hesabım sekmesine gidin ve tıklayın.
  • Sayfanın altında bulunan Steam Hesabınızla İlişkili Veriler kısmına gelin.
  • Hesap başlığı altında bulunan Kullanılan Harici Bakiye kısmına basın.
  • Steam için yatırdığınız parayı “Kullanılan Harici Bakiye” kısmından görebilirsiniz.

  Burada size bazı detaylar verilir. Göreceğiniz detaylar ve harcama türleri şu şekilde sıralanabilir:

  TotalSpend

  Bu kısımda, Steam’de ne kadar para harcadım sorusunun cevabını görebilirsiniz. Bu kısıma bakarak ne kadar harcama yaptığınızı görebilirsiniz. Total Spend geçmişte ve yakın zamanda yapılan tüm harcamaların miktarını görmenizi sağlar. Yapmış olduğunuz yatırımı buradan net şekilde görebilirsiniz.

  OldSpend

  17 Nisan 2015 tarihinden önce harcadığınız para miktarını gösterir. Eski harcamalarınızı buradan görebilirsiniz.

  PWSpend

  Hesabınız CS:GO veya Dota 2 için Perfect World ile ilişkilendirilmişse, Perfect World’den eklenmiş bakiyenin yaklaşık değerini gösterir.

  ChinaSpend

  Hesabınıza Steam China’da harici bakiye eklenmişse, size bu bakiyenin tamamını RMB olarak gösterir.

  Bu detayları inceleyerek yatırmış olduğunuz parayı görebilirsiniz. Total Spend size aradığınız cevabı verebilir. Bunun dışında Steam hesabınızın değerini belirleyen üçüncü siteler mevcuttur. Kısa bir araştırma yaparak bu siteleri bulabilirsiniz. Bu sitelerde Steam hesabınızın değerini hesaplayarak aşağı yukarı bir değer sunarlar. Bu yaptığınız yatırımı görmenizi sağlayabilir.