İçeriğe geç

PTT Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır?

  PTT müşterilerine hesaplarıyla ilgili bilgi sahibi olabilmeleri için çeşitli imkanlar sunmuştur. Bunlardan biriside hesaplarına yardım parası yatıp yatmadığını sorgulayabilmektir. PTT kullanıcıları hesaplarına para girişi olup olmadığını kolayca sorgulayabilir.

  PTT hesabınıza yardım parası yatıp yatmadığını sorgulamak istiyorsanız, bunun için birkaç seçeneğiniz vardır.

  • E-Devlet Üzerinden PTT Yardım Sorgulama
  • Alo PTT Üzerinden PTT Yardım Sorgulama
  • PTT Müşterisi Olmayanlar için Tc. Kimlik numarası ile PTT Yardım Sorgulama
  • İnternet Bankacılığı ile PTT Yardım Sorgulama
  • PTT Mobil Uygulaması ile PTT Yardım Sorgulama
  • PTT Kart ile PTT Yardım Sorgulama

  E-Devlet Üzerinden PTT Yardım Sorgulama

  Eğer TC vatandaşı iseniz E-devlet üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile kolayca bakiyenizi görebilir, beklediğiniz yardım parasının yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa PTT şubesine giderek talep edebilirsiniz. Şifrenizi daha önce alıp unuttuysanız PTT şubesinden alabileceğiniz gibi, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresinden de ‘Şifremi unuttum’ bağlantısına tıklayarak şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

  Yukarıda verdiğimiz adrese girip TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak PTT işlemler sayfasından yardım parasının yatıp yatmadığını görebilirsiniz.

  Alo PTT Üzerinden PTT Yardım Sorgulama

  Alo PTT çağrı merkezini arayarak hesabınıza yada adınıza para yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için müşteri temsilcisine bağlanıp, istediğinizi dile getirmeniz gerekir.

  ALO PTT numarası : 444 1 788

  PTT Müşterisi Olmayanlar için Tc. Kimlik numarası ile PTT Yardım Sorgulama

  PTT müşterisi olmayan kişiler içinde PTT’ye para yatırılabilir. İsim ve Tc ile yatırılan bu paranın gelip gelmediğini görebilmek için en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekir. PTT müşterisi olmadan adına yatan parayı sorgulamak için şubeye gidip TC kimlik numaranızı görevliye vermelisiniz. Görevli bu bilgi ile sorgulama işlemenizi yapar ve size bilgi verir.

  İnternet Bankacılığı ile PTT Yardım Sorgulama

  PTT kurumunun müşterisi iseniz yardım parası sorgulama işlemi için bir diğer seçeneğinizde internet bankacılığıdır. PTT’nin resmi internet sitesine girip online işlemler kısmına giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra bakiyenizi görebilirsiniz.

  Ptt Mobil Uygulaması ile PTT Yardım Sorgulama

  Ayrıca PTT mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirip, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda yardım parasının yatıp yatmadığını ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. En kolay yöntem bu diyebiliriz.

  Ptt Kart ile PTT Yardım Sorgulama

  PTT matikler yardımı ile yardım parası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı PTT matik cihazına yaklaştırıp okuttuktan sonra detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.