İçeriğe geç

PTT HGS Yükleme

  Otoyollar ve köprülerin girişlerinde alınan ödemelerden dolayı uzun araç trafikleri oluşuyordu. Buda hem zaman kaybı hemde gereksiz iş gücü kullanımına neden oluyordu. Bu duruma çözüm arayan yetkililer pek çok yol denedi ancak HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi hala kullanılmaya devam ediliyor. Bu sistemle araçlar ücretli olan yol ve köprülerde bekleme yapmadan kolay ve hızlı bir şekilde geçişlerini gerçekleştirebiliyorlar. Ödeme ise HGS kartlarına daha önceden yükledikleri bakiyelerinden otomatik olarak düşüyor.

  Yolculuğa çıkmadan önce mutlaka HGS kartınıza yada etiketinize HGS yükleme yapmanız, yetersiz bakiye sorunuyla karşılaşmamanız için gereklidir. Aksi bir durumda ceza alırsınız. HGS kartınıza bakiye yüklemek için PTT’nin vermiş olduğu hizmetleri sizin için derledik.

  PTT HGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Ptt HGS Yükleme işlemi yapmak için aşağıdaki seçeneklerden size en uygun olanı seçip kartınıza bakiye yükletebilirsiniz.

  • PTT İşyerlerinden HGS Yükleme
  • PTT Resmi sitesinden HGS Yükleme
  • E-PTT AVM ile Bakiye HGS Yükleme

  PTT İşyerlerinden HGS Bakiye Yükleme

  • Size en yakın PTT işyerine giderek etiket ve kart tipi HGS’lerden hangisini kullanıyorsanız ona nakit yada posta çeki hesabınızdan aktararak HGS Bakiye Yükleme işlemi yapabilirsiniz.
  • PTT işyerlerinde kurulu bulunan PTTMatiklerden HGS ürün numarası ile birlikte nakite veya posta çeki hesabınızdan aktararak HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

  PTT Resmi sitesinden Bakiye Yükleme

  PTT’nin resmi sitesine girerek HGS Bakiye Yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için HGS Sorgulama Ekranına giriş yapmanız gerekir. Ödeme yap butonuna tıklayarak yatırmak istediğiniz tutarı girin ve ödemeyi onaylayın. Bu şekilde PTT HGS Yükleme işleminiz gerçekleşmiş olur.

  E-PTT AVm ile Bakiye Yükleme

  Eğer HGS kartınıza PTT’den yükleme yapmak istiyorsanız, dışarı çıkmadan online olarak yükleme yapmanın başka seçeneği de E-PTT AVM’dir.

  Bunun için E-PTT AVm ile Bakiye Yükleme adresine girerek gerekli bilgileri girmek suretiyle yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Otoyol üzerinde olan HGS satış ve bakiye yüklemesi yapan istasyonlar:

  • Niğde-Şanlıurfa Otoyolunda: Adana Batı, Adana Doğu, İskenderun, Gaziantep Batı, Şanlıurfa, Mersin İstasyonları.
  • Ankara-Edirne Otoyolunda: Akıncı, Edirne, Çorlu, Babaeski, Adapazarı, Gerede, Çamlıca, Boğaziçi köprüsü, Gebze, Dilovası, Kandıra, FSM Köprüsü, Kınalı, Hadımköy, Avcılar, Mahmutbey İstasyonları.
  • İzmir-Aydın-Çeşme Otoyolu: Aydın, Belevi, Çeşme, Germencik, Işıkkent, Narlıdere İstasyonları.