İçeriğe geç

PTT HGS Bakiye Yükleme

  Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi kullanılır. Bu sistem aracılığı ile yolcular fazla sıra beklemeden kolayca geçiş yapar ve yoluna devam eder. Geçiş ücreti kartlarından yada etiketlerinden düşülür. Eğer karttaki bakiye yetersiz olursa sorun çıkabilir. Yetersiz bakiye hatası verilir ve bu durum tekrarlanırsa cezai işlem uygulanır. Bakiyenizin kontrol edilmesi ve yeterli seviyede tutulması gerekir. Bunun için bakiye yükleme işlemi yapmanız gerekir. Makalemizde PTT aracılığı ile HGS bakiye yükleme işlemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  PTT HGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Ptt aracılığı ile HGS bakiyenizi güncellemek istiyorsanız üç farklı yöntem mevcuttur. İnternet üzerinden ve PTT işyerinden bakiye yüklemenizi yapabilirsiniz. Seçenekler şu şekildedir:

  • PTT İşyerlerinden PTT HGS Bakiye Yükleme
  • PTT Resmi sitesinden PTT HGS Bakiye Yükleme
  • E-PTT AVM ile PTT HGS Bakiye Yükleme

  PTT İşyerlerinden PTT HGS Bakiye Yükleme

  • Size en yakın PTT işyerine giderek etiket ve kart tipi HGS’lerden hangisini kullanıyorsanız ona nakit yada posta çeki hesabınızdan aktararak HGS Bakiye Yükleme işlemi yapabilirsiniz.
  • PTT işyerlerinde kurulu bulunan PTTMatiklerden HGS ürün numarası ile birlikte nakite veya posta çeki hesabınızdan aktararak HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

  PTT Resmi sitesinden PTT HGS Bakiye Yükleme

  PTT’nin resmi sitesine girerek HGS Bakiye Yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  HGS Sorgulama Ekranına giriş yapmak için tıklayınız.

  Müşteri hizmetleri sayfasına giriş yapmanız gerekir. Şifreniz ile birlikte giriş yaptıktan sonra ödeme yap butonuna tıklayarak yatırmak istediğiniz tutarı girin ve ödemeyi onaylayın. Bu şekilde PTT HGS Yükleme işleminiz gerçekleşmiş olur.

  E-PTT AVm ile PTT HGS Bakiye Yükleme

  Eğer HGS kartınıza PTT’den yükleme yapmak istiyorsanız, dışarı çıkmadan online olarak yükleme yapmanın başka seçeneği de E-PTT AVM’dir.

  Bunun için E-PTT AVm ile Bakiye Yükleme adresine girerek gerekli bilgileri girmek suretiyle yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Otoyol üzerinde olan HGS satış ve bakiye yüklemesi yapan istasyonlar aşağıda listelenmiştir. Bu yerlerdende bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

  • Niğde-Şanlıurfa Otoyolunda: Adana Batı, Adana Doğu, İskenderun, Gaziantep Batı, Şanlıurfa, Mersin İstasyonları.
  • Ankara-Edirne Otoyolunda: Akıncı, Edirne, Çorlu, Babaeski, Adapazarı, Gerede, Çamlıca, Boğaziçi köprüsü, Gebze, Dilovası, Kandıra, FSM Köprüsü, Kınalı, Hadımköy, Avcılar, Mahmutbey İstasyonları.
  • İzmir-Aydın-Çeşme Otoyolu: Aydın, Belevi, Çeşme, Germencik, Işıkkent, Narlıdere İstasyonları.