İçeriğe geç

HGS Yükleme PTT

  Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS geçiş yerlerinden HGS etiketi yada HGS kartları ile geçebilirsiniz. Bu sayede uzun sıralar oluşmadan hızlıca geçiş ücretini ödeyebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Bu amaçla oluşturulan HGS’nin açılımı Hızlı Geçiş Sistemidir. Bu sistem oldukça kullanışlıdır ve eskiden oluşan aksaklıklar artık oluşmamaktadır. Makalemizde HGS kartınıza yada etiketinize PTT üzerinden nasıl yükleme yapabileceğinizi bulabilirsiniz. HGS bakiyenizi güncelleyerek geçiş ücretine yetecek miktarda tutmanız önemlidir. HGS kartınızı PTT’den aldıysanız yükleme işlemini buradan yapabilirsiniz.

  HGS Yükleme PTT Nasıl Yapılır?

  Aşağıdaki yöntemlerden birini seçerek PTT üzerinden HGS bakiyenizi yükleyebilirsiniz. Hepsi kolay yöntemlerdir. HGS kartınızın yada etiketinizin bakiye yüklemesi için kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir.

  • PTT İşyerlerinden HGS Yükleme
  • PTT Resmi İnternet Sitesinden HGS Yükleme
  • E-PTT AVM ile Bakiye HGS Yükleme

  PTT İşyerlerinden HGS Bakiye Yükleme

  • Size en yakın PTT işyerine giderek etiket ve kart tipi HGS’lerden hangisini kullanıyorsanız ona nakit yada posta çeki hesabınızdan aktararak HGS Bakiye Yükleme işlemi yapabilirsiniz.
  • PTT işyerlerinde kurulu bulunan PTTMatiklerden HGS ürün numarası ile birlikte nakite veya posta çeki hesabınızdan aktararak HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

  PTT Resmi sitesinden Bakiye Yükleme

  PTT’nin resmi sitesine girerek HGS Bakiye Yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için HGS Sorgulama Ekranına giriş yapmanız gerekir. Ödeme yap butonuna tıklayarak yatırmak istediğiniz tutarı girin ve ödemeyi onaylayın. Bu şekilde PTT HGS Yükleme işleminiz gerçekleşmiş olur.

  E-PTT AVm ile Bakiye Yükleme

  Eğer HGS kartınıza PTT’den yükleme yapmak istiyorsanız, dışarı çıkmadan online olarak yükleme yapmanın başka seçeneği de E-PTT AVM’dir.

  Bunun için E-PTT AVm ile Bakiye Yükleme adresine girerek gerekli bilgileri girmek suretiyle yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Otoyol üzerinde olan HGS satış ve bakiye yüklemesi yapan istasyonlar:

  HGS kartınızda bakiyeniz yoksa yada HGS kartınız yoksa otoyollar üzerinde satış noktaları vardır. Bu noktalar aşağıda listelenmiştir.

  • Niğde-Şanlıurfa Otoyolunda: Adana Batı, Adana Doğu, İskenderun, Gaziantep Batı, Şanlıurfa, Mersin İstasyonları.
  • Ankara-Edirne Otoyolunda: Akıncı, Edirne, Çorlu, Babaeski, Adapazarı, Gerede, Çamlıca, Boğaziçi köprüsü, Gebze, Dilovası, Kandıra, FSM Köprüsü, Kınalı, Hadımköy, Avcılar, Mahmutbey İstasyonları.
  • İzmir-Aydın-Çeşme Otoyolu: Aydın, Belevi, Çeşme, Germencik, Işıkkent, Narlıdere İstasyonları.