İçeriğe geç

PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama

  PTT sosyal kart gerçek adıyla PTT ön yüklemeli karttır. Ön yüklemeli kartlar devletten yardım alan vatandaşlara verilen kartlardır. Ödeme PTT üzerinden yapıldığı için bu vatandaşlara yardım parasını alabilmeleri amacıyla kart verilmektedir. Bu sosyal kartların adı PTT ön yüklemeli karttır. Yardım almaya hak kazanan ihtiyaç sahibi kişiler PTT ön yüklemeli kart ile yardım parasını çekip yardım türüne göre istedikleri şekilde kullanabilirler. Karta yardım parası yattığında size mesaj ile bilgi verilir. Böylece yatıp yatmadığını anlar ve kullanmak için alabilirsiniz. Eğer ne kadar bakiyesi olduğunu merak ediyorsanız makalemizin devamında sizler için detaylar mevcut. Buradan faydalanabilirsiniz.

  PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  PTT Sosyal Kart bakiyesi sorgulamak için yapmanız gereken işlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • PTT matiklere giderek PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama
  • PTT şubelerine giderek PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama
  • Tüm banka ATM cihazlarından PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama
  • Telefonunuza gelen mesajdan PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama

  PTT matiklere giderek PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama

  PTT matik cihazları bir çok işlemi şubeye girmeden yapabilme imkanı sağlar. Bu imkanı kullanarak PTT matik cihazlarına kartınızı takıp sosyal kartınızda bulunan bakiyeyi görebilir ve istediğiniz parayı çekebilirsiniz. Size en yakın PTT matik cihazlarını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kolayca bulabilirsiniz.

  Size en yakın PTT matik cihazlarını bulmak için tıklayınız.

  PTT şubelerine giderek PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama

  PTT işyerlerinde bakiye sorgulama işlemi yapmak mümkündür. Ancak PTTlerin önünde bulunan PTT matik cihazları daha pratik bir yöntemdir. Sıra beklemeden hızlıca bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ancak yinede şubeden faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak size en yakın PTT işyerlerinin adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Size en yakın PTT şubeleri için tıklayınız.

  Tüm banka ATM cihazlarından PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama

  Tüm banka ATM cihazlarından PTT ön yüklemeli kartınızda bulunan bakiyeyi çekme imkanınız vardır. Dolayısı ile bakiyenizi buralardan görebilirsiniz.

  Telefonunuza gelen mesajdan PTT Sosyal Kart Bakiye Sorgulama

  Yardım parası yatar yatmaz verdiğiniz gsm numarasına mesaj gelir. Buradan yatan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.