İçeriğe geç

PTT Ön Yüklemeli Kart Hangi ATM’lerde Geçerlidir?

  Sosyal yardım parası almak için kendisine PTT ön yüklemeli kart verilen vatandaşlar yardım paralarını bankamatiklerden çekebilirler. PTT ön yüklemeli kart ile alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar nasıl alışveriş yapacaklarını ve hangi ATM cihazlarında kullanabileceklerini makalemizden öğrenebilirler.

  PTT Ön Yüklemeli Kart Hangi ATM’lerde Geçerlidir?

  PTT ön yüklemeli kart ile tüm bankaların atm cihazlarından alışveriş yapılabilir. Ön yüklemeli Pttkartlar ile ihtiyaçları bulunan maddi sıkıntı çeken hak sahipleri yardım ödemelerini, sıra beklemeden Pttmatik cihazlarından çekebilirler. Ancak PTT matik cihazları dışında para çekebilecekleri bir yöntem daha vardır.

  PTT ön yüklemeli kart ile tüm banka ATM cihazlarında nakit çekme işlemi yapılabilir. Yurt içinde ve yurt dışında alışverişlerde PTT ön yüklemeli kart kullanılabilir.

  PTT Ön Yüklemeli Kart

  PTT ön yüklemeli kart vatandaşlara sosyal yardım ödemesi yapmak için verilir. PTT Karttan farklı bir karttır. PTT kart ile PTT bünyesinde bulunan hesabınızla ilgili işlemleri yapabilirken, PTT ön yüklemeli kart sadece sosyal yardım için başvuran ve yardım almaya hak kazanan ihtiyaç sahibi kişilere verilir. Bu kişiler kendilerine verilen sosyal yardım parasını çekebilirler. PTT ön yüklemeli kartın para çekme, alışverişlerde kullanma özelliği vardır. Bu özelliklerini bakiye bitene kadar kullanabilirler. Ancak bakiye yoksa yeniden yüklemeyi kart kullanıcıları yapamaz. PTT ön yüklemeli kartlara bakiye yükleme işlemi yardım kurum ve kuruluşları tarafından yapılır. Kart kullanıcıları yardım parası yattıktan sonra var olan bakiyeyi çekerek yada kartları yardımıyla kullanabilirler.

  PTT ön yüklemeli kart sahipleri kartlarına para yattığını kendilerine gönderilen sms ile kolayca öğrenebilirler. Daha sonra PTT matik cihazlarından yada tüm bankaların atm cihazlarından paralarını çekebilirler. PTT ön yüklemeli kart sahipleri PTT matik cihazlarından ve tüm bankaların atm cihazlarından şu işlemleri yapabilirler:

  Sosyal Kart ile Yapılan İşlemler
  Para Çekme
  Bakiye Sorgulama
  Şifre Değiştirme

  PTT ön yüklemeli kartınızı kullanabileceğiniz atm cihazlarının adres bilgilerine bankaların resmi internet siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ile göre sorgulama yaparak adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tüm bankaların ATM cihazları il ve ilçelerde merkezi noktalarda bulanmaktadır. Ayrıca bankaların şubelerine girerken atm cihazlarını görebilirsiniz. Buralardan işlem yapabilirsiniz.