İçeriğe geç

PTT Ön Yüklemeli Kart Ne İşe Yarar?

  PTT ön yüklemeli kart PTT’nin sosyal yardım almaya hak kazanmış olan vatandaşlara sunduğu bir hizmettir. Bu hizmet ile devletten sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi kişilere ön yüklemeli kart verilir. Ön yüklemeli karta belirlenen dönemlerde yardım ücreti yatırılır. Hak sahipleri bu kart yardımı ile alacakları ödemeyi çeker ve kullanırlar. PTT ön yüklemeli kart sayesinde kişiler PTT şubesine gitmeye gerek kalmadan PTT matik cihazlarından yada tüm banka ATM cihazlarından yardım paralarını çekebilirler.

  PTT Ön Yüklemeli Kart Ne İşe Yarar?

  PTT aracılığı ile yapılan yardım ödemeleri devlet tarafından yardıma muhtaç durumda olan kişilere ödenen yardımlardır. Bu yardımları almaya hak kazanan vatandaşlara ön yüklemeli kart verilir. Bu kart yardımı ile yardımlar atm cihazlarından kolayca çekilebilir ve kullanılabilir. PTT kuruluşu ödeme konusunda aracı kuruluştur. PTT ön yüklemeli kartlar ihtiyaç sahibi olan ve yardım almaya hak kazanan vatandaşlara verilir. Yardım parası yattığında bu kişilere sms aracılığı ile haber verilir. Yardım almaya hak kazanan ihtiyaç sahibi kişiler para yattıktan sonra atm cihazlarından, PTTmatik cihazlarından ödemelerini alabilirler.

  Devletin yaptığı yardımlar için başvuru oluşturmuş olan vatandaşlar bu yardımlardan almaya hak kazandıktan sonra PTTmatiklerden PTT ön yüklemeli kartlarını alabilirler. Aldıktan sonra kendilerine paranın yattığına dair mesaj geldikten sonra ödemelerini çekerek kullanabilirler. PTT ön yüklemeli kartlar ile yurtiçinde ve yurt dışında alışverişlerde ödeme yapılabilir. Kart alışverişlerde kullanılabilir.

  PTT Ön Yüklemeli Kart Nasıl Alınır?

  Sosyal yardım kuruluşlarına başvurduktan sonra yardım almaya hak kazanan vatandaşlar ön yüklemeli ptt kartlarını almak için PTT işyerlerine gitmelidir. Bu kişilere ilk yardım ödemesi ve kartları bir arada verilir. Daha sonra yardım ödemesi kartlarına yatmaya başlar.  Sosyal yardım almaya hak kazanan kişiler, pttmatikleri kullanarak yardım paralarını çekebilirler. Kendilerine verilen ön yüklemeli PTT kart ile pttmatiklere gitmeleri yeterlidir. Ayrıca kendilerine en yakın PTT işyerine gitmeleride mümkündür. PTT kartınıza yardım ödemesi yatınca, sistemdeki telefon numarasına mesaj olarak bildirilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak size en yakın PTT şubelerini bulabilirsiniz. Ayrıca pttmatiklerin nerede olduğunu da buradan sorgulayabilirsiniz.

  Size en yakın PTT şubeleri için tıklayınız.

  PTT matik cihaları dışında tüm bankaların ATM cihazlarını kullanmalarıda mümkündür.