İçeriğe geç

PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?

  PTT kartını yeni alan kullanıcılar için şifre belirleme işlemi yapılması gereklidir. Güvenlik amacıyla yapılan bu işlem için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri size tek tek açıklamaya çalışacağız.

  Kartınızı teslim alır almaz şifrenizi belirlemeniz gerekir. Bunun için PTT hesabı oluştururken verdiğiniz telefon numarası ile değişiklik yapmanız gereklidir.

  PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?

  Şifrenizi belirlerken bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Bunlar şifrenizin içinde kolay tahmin edilebilecek bilgiler kullanmamanız, sizi tanıyan insanların tahmin edebileceği özel bilgileriniz olmamasıdır. Doğum tarihi, yılı, ardışık sayılar, telefon numarası gibi…

  • İnternetten (Mobil veya bilgisayar) PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?
  • Müşteri hizmetlerinden PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?
  • PTT Şubelerinden PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?
  • PTT Matiklerden PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?

  İnternetten (Mobil veya bilgisayar) PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?

  PTT’nin resmi internet sayfasında bulunan internet bankacılığı kısmından şifrenizi almanız mümkündür. Bunun için önce bankadan internet bankacılığı için giriş yaptırmanız gerekir. Daha sonra internet bankacılığı şifreniz ile hesabınıza girip istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Aşadaki adımları izleyerek internet bankacığı kısmından şifrenizi alabilirsiniz:

  • Önce bankadan aldığınız şifrenizle internet bankacılığına giriş yapın.
  • Hesaplarım veya kartlarım sekmesine gelin.
  • Kartlarım sayfasında bulunan kart ayarları kısmına gelin ve şifre belirleme seçeneğini seçin.
  • Bu kısımda şifrenizi belirleyebilirsiniz.

  Mobil uygulama ile şifre alma

  PTT mobil uygulamasını indirdikten sonra şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra kart ayarları kısmından şifre alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Play Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Müşteri hizmetlerinden PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?

  PTT Müşteri hizmetleri şifre almak için kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Bunun için 444 1 788 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayıp, müşteri temsilcisine isteğinizi iletmeniz durumunda size yardımcı olacaktır. Sizi tuşlama yapabilmeniz için yönlendirecektir. Tuşlama kısmında yeni şifrenizi iki kez girmeniz istenecektir. Daha sonra yeni şifrenizle kartınızı kullanabilirsiniz.

  SMS ile PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?

  PTT hesabınızı açtırırken verdiğiniz telefon numarası ile olmak koşuluyla, sms yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  SIFRE boşluk KREDİ KARTI ŞİFRESİ boşluk CVV KODU yazıp 3290’a göndermelisiniz.
  Örnek: SIFRE 1234 321 -> 3290

  Bu şekilde mesaj göndererek şifrenizi alabilirsiniz.

  PTT Şubelerinden PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?

  Size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ve kartınızla birlikte giderek şifre alabilirsiniz. Bunun için gişe görevlisinden yardım isteyebilirsiniz.

  PTT Matikler’den PTT Yeni Kart Şifresi Nasıl Alınır?

  PTTMatikler PTT işyerlerinin önünde bulunur. Kartınızı PTTmatik cihazına yaklaştırıp okuttuktan sonra şifre alma işleminizi değiştirebilirsiniz. Pratik ve kolay bir yöntemdir.