TC ile Kömür Yardımı Sorgulama

0

Kömür Yardımı Kimlere Verilir?

Muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı yapılmaktadır. Kış aylarında ısınma sıkıntısı çekmemeleri için her sene kömür yardımı yapılır. Belediyeler tarafından yapılan yardım için gerekli şartları karşılamanız gerekmektedir. Gerekli şartları karşılamanız durumunda size verilecek olan yardım miktarı, ailenizdeki kişi sayısı ve ihtiyaçlara göre tespit edilir. Kömür yardımı muhtaç, ihtiyaç sahibi, kimsesiz ve yoksul kişilere verilir.

Kömür yardımını almak için Belediye ve Sosyal Dayanışma Yardımlaşma vakfına başvurabilirsiniz. Başvuru dilekçesini verdikten sonra bu kurumlar tarafından gerekli araştırma yapılarak yardıma muhtaçlık durumunuz tespit edilir ve uygun şartları karşılayan ailelere kömür yardımı yapılır.

TC ile Kömür Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kömür yardımı alıp alamayacağınızı TC ile sorgulamak için internetten faydalanabilirsiniz. TC ile kömür yardımı alıp alamadığınızı sorgulayabilmeniz için E-devlet kapısı size yardımcı olacaktır. Tc ile kömür yardımı sorgulama işlemi için E-devlet kapısı internet sitesine girmeniz ve sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet sistemine TC Kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte giriş yaparak TC ile Kömür yardımı sorgulama yapabilirsiniz.

E-devlet kapısı için tıklayınız.

E-Devlet Kapısı şifreniz yoksa PTT şubesinden cüzi bir ücret karşılığında alabilirsiniz.

Kömür Yardımı için nerelere başvurulabilir?

İhtiyaç sahipleri kömür yardımı için başvuru taleplerini dilekçe yazarak şu kurumlara verebilirler:

  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
  • Sivil toplum kuruluşları
  • Valilikler
  • Kaymakamlıklar
  • Belediyeler
  • Muhtarlıklar

İhtiyaç sahibi kişiler bu kurumlardan herhangi birine başvurabilirler.

Kömür Yardımı Alacak Aileler Nasıl Belirlenir?

Kömür yardımı alacak olan kişi ve aileler aşağıdaki şekilde belirlenmektedir.

  • Belediyeler aracılığı ile
  • Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile
  • Muhtarlıklar aracılığı ile

İhtiyaç sahibi aileler bu kurumlar aracılığı ile yapılan analiz ve araştırmalar neticesinde belirlenmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda ihtiyaç sahiplerine fakirlik belgesi verilir. Bu belge ile yardım alma süreci ve analiz süreci kolaylaşır.

Kömür yardımı başvuru süreçleri sonunda sonucu TC Kimlik numaranız ile sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca kömürün ne zaman teslim edileceği bilgilerini de öğrenebilirsiniz.

Merak edenler için belirtmek gerekirse sigortalı çalışmasına rağmen geliri az olan kişilerde kömür yardımı için başvurabilir ve yardım alabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz