İçeriğe geç

Seçmen Kaydı Nasıl Sorgulanır?

  Ülkemizde yapılacak olan seçimde oy kullanacak olan vatandaşlar oylarını nerede kullanacaklarını Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirler. Seçimde nerede oy kullanacağını bilmeyen ve merak edenler seçim günü gelmeden bakmalı ve seçmen bilgi kağıdını mutlaka almalılardır. Seçmen bilgi kağıdını almayanlar seçimde oy kullanamazlar. Bu yüzden seçmen bilgi kağıdının mutlaka elinizde olması gerekir. Seçmen bilgi kağıdının elinize ulaşmamış olması durumunda internet ortamında seçmen kaydı sorgulaması yaparak nerede oy vereceğinizi öğrenebilirsiniz. Daha sonra bu belgeyi çıkta alarak oy kullanmaya gidebilirsiniz. Seçmen kaydı sorgulama işlemi için hangi yöntemleri kullanacağınızı öğrenmek için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

  Seçmen Kaydı Nasıl Sorgulanır?

  Seçmen kaydı sorgulama işlemi için kullanılabilecek yöntemler aşağıda listelenmiştir. Bu yöntemler online olarak yapılmaktadır. Bunun dışında birde muhtarlıklara gitme yöntemi vardır. Bağlı bulunduğunuz muhtarlığa giderek seçmen kaydı sorgulamanızı yaptırabilir seçmen bilgi kağıdınızı alabilirsiniz. Bunun dışında kullanabileceğiniz yöntemler aşağıda verilmiştir.

  • e-devlet sistemi üzerinden Seçmen Kaydı Nasıl Sorgulanır?
  • YSK İnternet Sitesinden Seçmen Kaydı Nasıl Sorgulanır?

  e-devlet Sistemi Üzerinden Seçmen Kaydı Nasıl Sorgulanır?

  e-devlet sistemi üzerinden seçmen kaydı sorgulama işlemini oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için önce e-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile birlikte sisteme giriş yapmalısınız. Sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kaydınızı görebileceğiniz alana ulaşabilirsiniz. İsterseniz doğrudan aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve alt kısımda yazan Kimliğimi şimdi doğrula butuna tıklayarak sisteme giriş yapın. Bu şekilde de sorgulamanızı kolayca yapabilirsiniz.

  e-devlet sistemi üzerinden Yurt içi seçmen kaydı sorgulama

  Akıllı telefonunuzda e-devlet mobil uygulaması var ise giriş yaparak buradan da sorgulama yapabilirsiniz. Mobil uygulama cihazınızda yoksa uygulama mağazasına girerek kolayca indirebilirsiniz.

  YSK İnternet Sitesinden Seçmen Kaydı Nasıl Sorgulanır?

  Seçmen kaydı sorgulama işlemi için Yüksek Seçim Kurulunun internet sitesine girebilirsiniz. Aşağıda ilgili bağlantı verilmiştir. Bu bağlantıda bulunan alana T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterlidir.

  Yüksek Seçim Kurulu Seçmen Kaydı Sorgulama işlemi için buraya tıklayınız.