İçeriğe geç

Steam Bakiyesi Nasıl Kullanılır?

  Oyun sevenlerin kullandığı büyük bir platform olan Steam içinde bulunan bakiyenizi harcamak isteyebilirsiniz. Bu bakiyeler Steam Cüzdan içinde birikir ve tutulur. Oyun içinde satın almak istediğiniz karakter vb. olduğunda bu bakiyeden faydalanabilirsiniz. Steam bakiyesi kredi kartı yada diğer ödeme yöntemleri ile alınabilir. Bunun dışında hediye kartları ve steam kodları ile yükleme yapılarak artırılabilir. Steam cüzdan bakiyenizi kullanmak istediğinizde neler yapmanız gerektiğini makalemizde bulabilirsiniz.

  Steam Bakiyesi Nasıl Kullanılır?

  Satın almış olduğun Steam Cüzdan Kodu’nu, platform üzerinden hesabına tanımlaman gerekir. Tanımlama işleminden sonra kullanmaya başlayabilirsin. Steam cüzdan kodunu nasıl tanımlayacağını ve aktifleştireceğini bir alt başlıkta anlattık oradan detaylara ulaşabilirsin.

  Ayrıca cüzdan kodunu kullanmak için şu adımları da izleyebilirsin:

  • Önce Steam platformuna giriş yapın.
  • Sonra sayfanın üst tarafında yer alan menüye gelin.
  • “Oyunlar” başlığı içerisindeki “Steam Cüzdan Kodu Kullan” seçeneğine tıklayın.
  • Steam Cüzdan Kodu Kullan” seçeneğine tıkladıktan sonra, karşına gelecek ekrandaki kutucuğa, satın almış olduğunuz 15 haneli kodu girip “Devam et” butonuna basın.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bakiyeniz kullanıma hazırdır.
  • Yüklediğiniz bakiyeyi hemen sağ tarafta yer alan Cüzdan Bakiyesi kısmında görebilirsiniz.

  Bakiyeyi kullanmak için Steam platformunda bulunan mağazadan alışveriş yapabilirsiniz. Oyun satın alabilir ya da oyunun içindeki marketten alışveriş yapabilirsiniz.

  Steam cüzdan kodlarını nasıl etkinleştirebilirim?

  • https://store.steampowered.com/account/redeemwalletcode adresine gidin ve giriş yapmadıysanız giriş yapın. Eğer bir Steam hesabınız yoksa bir tane Stem hesabı oluşturmanız gerekecek.
  • Steam’e giriş yaptıktan sonra lütfen edindiğiniz özgün kodu “Steam Cüzdan Kodu” kısmına girin.
  • Kodu hesabınızla ilişkilendirmek için “Devam” butonuna basın. Not: Hesabınızda daha önce hiç Steam cüzdan kodu kullanmadıysanız, doğru para birimini tespit etmek için adresinizi girmeniz istenebilir.
  • Steam cüzdan kodunun değeri Steam cüzdan bakiyenize eklenecektir. Sayfanın sağ üstünde yer alan profil adınızın hemen yanında mevcut bakiyeniz yazar.

  Satın alım esnasında “İnceleme ve Satın Alma” adımındayken, ödeme yöntemi olarak “Steam Cüzdanım”’ seçeneğini seçin. Aldığınız öğenin tutarı ve bu tutarla ilişkilendirilen vergi tutarı cüzdan bakiyenizden düşülür.

  Steam cüzdan bakiyesini kullanmak bu kadar kolaydır. Tanımlama ve etkinleştirme yapıldıktan sonra kolayca kullanabilirsiniz.