İçeriğe geç

Steam Cüzdana Para Ekleme

  Steam platformundan oyun oynamayı sevenler cüzdanlarında oyun içi harcamalar için kullanabilecekleri bakiyeler yükleyerek oyunlarında karakter vb. ihtiyaçlarını satın alabilirler. Steam cüzdana para eklemek isteyenler makalemizden faydalanarak nasıl yapabileceklerini öğrenebilirler.

  Steam Cüzdana Para Ekleme

  Steam cüzdanıma nasıl para ekleyeceğini merak edenler iki farklı yöntem ile bunu yapabilirler. Steam cüzdana para ekleme yöntemleri şu şekildedir:
  • Steam Aracılığıyla Steam Cüzdana Para Ekleme
  • Steam Cüzdan Kodları ile Steam Cüzdana Para Ekleme

  Steam Aracılığıyla Steam Cüzdana Para Ekleme

  Steam aracılığıyla Steam para yükleme işlemi için yapmanız gerekenler oldukça pratik ve kolaydır. Bunun için aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Steam aracılığıyla bakiye yüklemek için:
  • Önce Steam hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda sağ üst köşede profil adınız yazar.
  • Buradan profil adınızı seçin ve sonra “Hesap detayları”nı seçin.
  • Burada “+Steam cüzdanınıza para ekleyin” seçeneği bulunmaktadır.
  • Bu seçeneğe tıklayın. Ardından yüklemek istediğiniz miktarı seçin ve ödeme yapın.

  Steam Cüzdan Kodları ile Steam Cüzdana Para Ekleme

  Steam cüzdanı kodlarıyla para eklemek isteyenlerin önce cüzdan kodunu satın almaları gerekiyor. Steam cüzdan kodlarının satıldığı yerler oldukça fazladır. Fiziksel olarak satın almak isteyenler elektronik mağazalarında, marketlerde, oyun mağazalarında bulabilirler. Bunun dışında dijital olarak satın alma imkanları vardır. Bunları ise kiosklardan, internet kafelerden yada online alışveriş sitelerinden satın alabilirler.

  Steam Cüzdan kodlarını nerelerden satın alacağınızı öğrenmek için buraya tıklayarak daha önce hazırladığımız makalemizi inceleyebilirsiniz. Kodlar doğrudan PayPal’dan da satın alınabilir. Bu detayıda sizlerle paylaşmak istedik. Satın aldıktan sonra sıra yüklemeye gelicektir. Bunun için neler yapmanız gerektiğini anlatalım.

  Steam Cüzdan Kodunu yüklemek / etkinleştirmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • https://store.steampowered.com/account/redeemwalletcode adresine gidin ve giriş yapmadıysanız giriş yapın. Eğer bir Steam hesabınız yoksa bir tane Stem hesabı oluşturmanız gerekecek.
  • Steam’e giriş yaptıktan sonra lütfen edindiğiniz özgün kodu “Steam Cüzdan Kodu” kısmına girin.
  • Kodu hesabınızla ilişkilendirmek için “Devam” butonuna basın. Not: Hesabınızda daha önce hiç Steam cüzdan kodu kullanmadıysanız, doğru para birimini tespit etmek için adresinizi girmeniz istenebilir.
  • Steam cüzdan kodunun değeri Steam cüzdan bakiyenize eklenecektir. Sayfanın sağ üstünde yer alan profil adınızın hemen yanında mevcut bakiyeniz yazar.