İçeriğe geç

Steam Hediye Kartı Hangi Marketlerde Var?

  Steam cüzdan kodları, Steam bakiyesi için hesabınızda kullanılabilen; Steam üzerinden oyun, yazılım ve diğer öğeleri almanızı sağlayan hediye kartları gibi işler. Steam cüzdanı kodlarını dünya genelinde birçok perakende mağazasında ve çeşitli miktarlarda ve para birimlerinde bulabilirsiniz.

  Nerelerden Steam Cüzdan Kodu Alabilirim?

  Steam cüzdan kodları ve Steam hediye kartları dünyanın her tarafında satılmaktadır. Bunları, binlerce perakende mağazasından yada online olarak alabilirsiniz. Türkiye’de nerelerden alabileceğinizi aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

  Steam Hediye Kartı Hangi Marketlerde Var?

  Steam hediye kartı satılan marketler aşağıda listelenmiştir. Bu marketlerde Steam hediye kartı, Steam kod satın alabilirsiniz.

  • Migros
  • Bim
  • A101
  • Şok
  • Carrefoursa

  Steam cüzdan kodlarını nasıl etkinleştirebilirim?

  • https://store.steampowered.com/account/redeemwalletcode adresine gidin ve giriş yapmadıysanız giriş yapın. Eğer bir Steam hesabınız yoksa bir tane Stem hesabı oluşturmanız gerekecek.
  • Steam’e giriş yaptıktan sonra lütfen edindiğiniz özgün kodu “Steam Cüzdan Kodu” kısmına girin.
  • Kodu hesabınızla ilişkilendirmek için “Devam” butonuna basın. Not: Hesabınızda daha önce hiç Steam cüzdan kodu kullanmadıysanız, doğru para birimini tespit etmek için adresinizi girmeniz istenebilir.
  • Steam cüzdan kodunun değeri Steam cüzdan bakiyenize eklenecektir. Sayfanın sağ üstünde yer alan profil adınızın hemen yanında mevcut bakiyeniz yazar.

  Satın alım esnasında “İnceleme ve Satın Alma” adımındayken, ödeme yöntemi olarak “Steam Cüzdanım”’ seçeneğini seçin. Aldığınız öğenin tutarı ve bu tutarla ilişkilendirilen vergi tutarı cüzdan bakiyenizden düşülür.

  Steam Hediye Kartı Hangi Online Platformlarda Var?

  Steam hediye kartı satın alabileceğiniz bazı online platformlar aşağıda listelenmiştir.

  Steam cüzdanı bakiyesi hediye edilebilir mi?

  Hayır, cüzdan bakiyeleri transfer edilemez veya bir banka hesabına aktarılamaz. Steam cüzdan kodu bir defa hesabınızla ilişkilendirildikten sonra oluşan bakiye hesabınıza bağlıdır. Başka bir kullanıcıya Steam cüzdan kodu almak istiyorsanız lütfen bir Steam cüzdan kodu satın alın.

  Steam cüzdanı kodlarının ülke kısıtlaması var mı?

  Evet. Her Steam kullanıcısının hesabı, Steam istemcisinde sağ üstte görebileceğiniz bir para birimiyle ilişkilendirilmiştir. Steam hesabınızın para biriminden farklı bir para birimine sahip Steam cüzdanı kodunu etkinleştirirken bir hatayla karşılaştırabilirsiniz.