İçeriğe geç

Steam Dijital Hediye Kartı

  Steam hediye kartları ile sevdiklerinize oyun hediye edebilirsiniz. Hediye kartında bulunan bakiye ile istedikleri oyunları alabilirler. Arkadaşınız, aile üyeniz, sevdiğiniz biri olabilir. Kime isterseniz dijital hediye kartı göndererek onu mutlu edebilirsiniz. Dijital hediye kartı satın alırken tek kriter Steam hesabına sahip olmaktır. Bunun dışında arkadaşınıza dair kriterler vardır.

  • Hediye edeceğiniz kişininde bir Steam hesabı olmalıdır.
  • Hediye göndereceğiniz arkadaşınızın son 3 gün boyunca arkadaş listenizde kayıtlı olması gerekir.

  Arkadaşlarım dijital hediye kartlarıyla neler satın alabilir?

  Arkadaşlarınız hediyelerini kabul eder etmez hediye kartları Steam Cüzdanlarına gönderilir ve kullanılabilir. Yani arkadaşlarınız oyun alabilir, uygulama içi satın alım yapabilir veya Steam Topluluk Pazarı’ndan eşya satın alabilir.

  Arkadaşlarım için oyun satın almaya devam edebilir miyim?

  Elbette! Kişiselleştirilmiş hediyeler almayı kim sevmez ki? Arkadaşınızın hangi oyunu istediğini biliyorsanız, o oyunu Steam mağazasından hediye olarak satın alabilirsiniz. Ancak arkadaşınızın doğum günü veya tatil hediyesi olarak hangi oyunu istediğinden emin değilseniz Steam hediye kartı alarak harika bir hediye gönderebilirsiniz. Ayrıca dijital hediye kartları ile arkadaşınızın satın almak istediği oyunun ücretinin bir kısmını ödeyebilir veya istediği uygulama içi satın alımı gerçekleştirmesine yardımcı olabilirsiniz.

  Peki ya arkadaşım başka bir ülkede yaşıyorsa?

  Satın aldığınız hediye kartı otomatik olarak arkadaşınızın kullandığı para birimine dönüştürülür.

  Aldığım dijital hediye kartı arkadaşım tarafından reddedilirse ne olacak?

  Dijital hediyeniz, arkadaşınız tarafından reddedilirse ücretiniz iade edilir. Ücret iadeleri mümkün olduğunda orijinal satın alma yönteminize yapılır. Orijinal ödeme yönteminize ücret iadesini yapılamıyorsa, iade Steam Cüzdanınıza yapılacaktır.

  Arkadaşımdan bir hediye kartı kabul edersem bu, benim için pazarı kullanmada bir kısıtlama yaratır mı?

  Böylesi bir durum her ne kadar nadir olsa da oluşabilecek beklenmeyen durumların önüne geçebilmek için; bir dijital hediye kartını kabul ettikten sonra bu kartın kullanımı sonucunda hesabınıza uygulanabilecek kısıtlamayı, siz hediye kartını kullanmadan önce uyarı olarak gösteririz. Eğer bu kısıtlamayı almamak sizin için önemliyse, uyarıda belirtilen tarih geçene kadar kartı bekletmek isteyebilirsiniz. Eğer yukarıda bahsedildiği gibi bir uyarı mesajı gösterilmediyse bu, kartın kullanımı sonucu uygulanacak bir kısıtlama olmadığı anlamına gelir.

  Steam Dijital Hediye Kartı