İçeriğe geç

Steam’den Para Çekilir mi?

  Steam platformunu kullanan oyuncuların merak ettiği ve sıklıkla sorduğu bir sorudur. Bu soru milyonlarca kullanıcısı olan Steam için her gün sorulmaktadır. Oyun dünyasının en güçlü topluluklarından biri olan Steam platformunu kullanan oyuncular hesaplarında bulunan bakiyeyi para olarak çekip çekemeyeceklerini merak etmektedirler. Steam hesabında bulunan paralar oyun içinde kullanılabilir. Pazardan alışveriş yapılabilir. Bunun dışında nakit olarak paraya çevirmek isteyenler olabilir. Ancak Steam platformu içinde var olan bu bakiyeyi doğrudan paraya aktararak banka hesabınıza aktarabileceğiniz yada nakit olarak alabileceğiniz bir imkan mümkün değildir.

  Tabi ki hemen üzülmeyin. Doğrudan olmasa da dolaylı olarak para gibi kullanma imkanınız vardır.

  Steam’den Para Çekilir mi?

  Steam platformunun kurallarına göre bu mümkün değildir. Steam hesabında bulunan bakiye iadede edilmez. Çekilemez. Çünkü Steam platformu dışında bu paraların bir değeri yoktur. Yani Steam Cüzdana yüklenen para artık sadece orada kullanılır hale gelir.

  Steam Cüzdan içinde bulunan bakiyenizi sadece abonelikler ve Steam ile ilgili içerikleri satın alırken kullanmak mümkündür.  Bunun dışında para çekme işlemini yapamazsınız. Bu canınızı sıkabilir ancak para yüklerken dikkatli olursanız daha sonra kullanmayacağınız bir bakiyeye sahip olmanın önüne geçebilirsiniz. Size verilen hediye kartlarını kullanarak bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Eğer doğrudan kredi kartınız yada diğer ödeme yöntemleri ile Steam hesabınıza bakiye yüklerseniz bunun kullanacağınız miktarda olması önemlidir. Fazlasını biriktirerek daha sonra boşa giden bir paraya sahip olmaktansa kullanılacak kadar yüklenmesi daha mantıklıdır. Bu noktada kendinizi kontrol etmelisiniz.

  Steam Cüzdan içinde bulunan paranızı sadece Steam mağazasında yada Steam pazarında kullanabilirsiniz. Bu bakiye sadece buralarda geçerlidir.

  Farklı Siteler Kullanarak Steam’den Para Çekilir mi?

  Yine de şansınızı denemek istiyorsanız 3.taraf sitelere bir göz atabilirsiniz. Ancak bu yöntemde her zaman risk vardır. Sitenin güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Türkiye’nin en güvenilir epin platformlarından faydalanabilir, oyun alışverişi yapabilirsiniz. Tekrar söyleyelim bu aşamada sitenin güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Daha önce kullandığınız yada bir yakınınız tarafından güvenilirliği onaylanmış bir siteyi kullanmak mantıklı olacaktır. Epin sitelerini incelemenizi öneririz.