İçeriğe geç

T.C. Kimlik No ile Hayat Sigortası Sorgulama

  Hayat sigortası yaptıran vatandaşlar TC kimlik numaralarını kullanarak sorgulama yapabilir ve sigortaları ile ilgili detaylara ulaşabilirler. Tc kimlik numarası ile hayat sigortası sorgulaması yapmak için makalemizin devamında verilen detayları inceleyebilirsiniz.

  T.C. Kimlik No ile Hayat Sigortası Sorgulama

  • e-devlet Sistemi Üzerinden T.C. Kimlik No ile Hayat Sigortası Sorgulama
  • Sigorta Şirketinin Yönetim Panellerinden yada Mobil Uygulamasından T.C. Kimlik No ile Hayat Sigortası Sorgulama

  e-devlet Sistemi Üzerinden T.C. Kimlik No ile Hayat Sigortası Sorgulama

  e-devlet sisteminde sigortasınız ile ilgili genel bilgilere ulaşabilirsiniz. TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekir. Daha sonra yaptırdığınız hayat sigortası ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. e-devlet sistemi üzerinden Tc kimlik numarası ile hayat sigortası sorgulaması yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet hayat sigortası prim sayfasına ulaşın.

  Hayat Sigortası Primleri Sorgulama sayfası için tıklayınız.

  • Sayfada bulunan kimliğimi şimdi sorgula butonuna tıklayın.
  • Gelen ekranda bulunan ilgili alanlara TC kimlik numarası ve e-devlet şifrenizi girin ve sisteme giriş yapın.
  • e-devlet sayfasında bulunan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin “Hayat Sigortası Poliçe ve Tazminat Bilgileri Sorgulama” bölümünden otomatik olarak sorgulamayı yapın.
  • Üstteki bağlantıdan giriş yaptığınız için doğrudan bu sayfaya ulaşırsınız. Eğer ulaşamadıysanız sisteme giriş yaptıktan sonra hayat sigortası poliçe ve tazminat bilgileri sorgulama yazarak arama yaptırabilirsiniz.

  Sigorta Şirketinin Yönetim Panellerinden yada Mobil Uygulamasından T.C. Kimlik No ile Hayat Sigortası Sorgulama

  Hayat Sigortası hizmetini satın aldığınız ve poliçe yaptırdığınız sigorta şirketinin yönetim paneline TC kimlik numaranız ve size özel bir şifre ile girebilirsiniz. Tüm sigorta şirketlerinde TC kimlik numarası ile girilmeyebilir. Ancak genelinde sisteme bu şekilde girilebilir. Gerekli yönetim paneli adresine ve şifreye sigorta şirketinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sigorta şirketlerinin mobil uygulamaları da bu konuda size yardımcı olur. Üstelik bu yöntemleri kullanarak detaylı prim gün sayısını da görebilirsiniz. Daha fazla detaya ulaşabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak istediğiniz her yerden hayat sigortası sorgulaması yapabilirsiniz. Sigorta şirketinizle görüşerek mobil uygulaması yada online yönetim panelini öğrenerek hayat sigortası sorgulamanızı yapabilirsiniz.