İçeriğe geç

TC Kimlik No ile Banka Hesabı Sorgulama

  T.C. Kimlik numarası ile bir çok işlem kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu numara sayesinde kurum ve kuruluşlardaki işlemlerde hızlı hizmet alabiliyoruz. Banka hesaplarını da sorgulamak mümkündür. Adınıza açılmış olan banka hesaplarını öğrenebilmek için T.C. kimlik numaranızı kullanabilirsiniz. Bu sayede adınıza sizin haberiniz olmadan açılan banka hesabı var mı, unuttuğunuz banka hesabınız var mı diye bilgi sahibi olabilirsiniz.

  TC Kimlik No ile Banka Hesabı Sorgulama

  Üzerinize olan banka hesaplarını sorgulayabilmek için var olan yöntemler vardır. Bu yöntemlerden T.C. kimlik numarası ile yapılabilecek olanları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  T.C. kimlik numarası kullanarak banka hesabı sorgulama işlemi için bu 3 seçeneği kullanabilirsiniz.

  • E-devlet kapısı uygulaması ile banka hesabı sorgulama
  • Müşteri hizmetlerini arayarak banka hesabı sorgulama
  • Banka Şubelerine Giderek Banka Hesabı Sorgulama

  E-devlet kapısı uygulaması ile banka hesabı sorgulama

  E-devlet kapısı sistemini kullanarak adınıza ait banka hesabı olup olmadığını görebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra SGK hizmetlerini aratıp banka hesabınızı sorgulayabilirsiniz. SGK hizmet sayfasına girdikten sonra Şahıs Ödemeleri kısmını seçin ve buradan banka hesabı seçin. Alt kısımda adınıza kayıtlı banka hesapları çıkacaktır.

  Müşteri hizmetlerini arayarak banka hesabı sorgulama

  Müşteri hizmetleri hatlarını arayarak bankalardan bilgi alabilirsiniz. Bunun için TC kimlik numaranızı kullanmanız gerekir. Kimlik numaranızı girdikten sonra hesabınızın var olup olmadığını size iletirler. Hesabınız yoksa böyle bir hesap yoktur uyarısı alırsınız. Müşteri temsilcisine bağlanarak daha ayrıntılı bilgi almanızda mümkündür. Konuşarak bilgi almak daha sağlıklı olacaktır.

  Banka Şubelerine Giderek Banka Hesabı Sorgulama

  Bu seçenek biraz uzun ve yorucu olabilir. Banka şubelerini tek tek gezerek görevlilerden bilgi alabilirsiniz. Bunun için TC kimlik numaranızı isterler. Yanınızda kimlik niteliğinde belgeleriniz olmalıdır. Kimlik, ehliyet, pasaport gibi belgelerle birlikte banko görevlisine başvurabilirsiniz. Zaman alıcı ve yorucu bir yöntemdir.

  Bu yöntemleri kullanarak kimlik numaranız ile adınıza açılmış bir banka hesabı olup olmadığını kolayca görebilirsiniz. Unuttuğunuz yada bilginiz dışında açılan hesaplar ile ilgili gerekli işlemleri yaparak, ileride sorun oluşmasını engelleyebilirsiniz.