İçeriğe geç

Halkbank Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır?

  Türkiye Halk Bankası, kısaca Halkbank olarak kullanılır. Küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulan ve 1938’de faaliyete geçen bir kamu bankasıdır. Dünyanın en büyük 159. bankasıdır.

  Halkbank Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır?

  Halkbank’ta bulunan hesabınızı kapatmak istiyorsanız farklı seçeneğiniz mevcuttur. Bu seçenekleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Banka Şubesine Giderek Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma
  • İnternet Bankacılığı ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma
  • Mobil Uygulama ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma
  • Müşteri Hizmetleri ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Banka Şubesine Giderek Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Size en yakın banka şubesine giderek Halkbank yatırım hesabınızı kapatabilirsiniz. Bunun için şubeye gittikten sonra müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekir. Müşteri temsilcisi hesabınızı inceleyerek kapatmaya uygun olup olmadığına bakar ve gerekli işlemleri yapar. Hesabınıza ait borç varsa bunların kapanması gerekir. Borç yoksa size verilen dilekçeyi imzalayarak hesabınızı kapattırabilirsiniz. Dilekçeyi kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

  İnternet Bankacılığı ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Halkbank’ın resmi internet sayfasına girerek yatırım hesabınıza dair kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak hesap kapatma başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Bu başvuru için öncelikle aşağıdaki bağlantıdan resmi internet sayfasına girin. Daha sonra internet bankacılığı sayfasına tıklayarak kullanıcı bilgileriniz ile sisteme giriş yapın. Kapatmak istediğiniz hesaba ulaşmak için sırasıyla Tüm İşlemler>Hesaplar>Vadesiz Hesaplar (veya Vadeli Hesaplar)>Hesap Kapatma adımlarını izleyebilirsiniz. Böylece internet bankacılığı üzerinden yatırım hesabınızı kapatma başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Halkbank resmi internet sayfası için tıklayınız.

  Mobil Uygulama ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Halk Bank mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek bir çok kolaylıktan faydalanabilirsiniz. Bunlardan birisi de yatırım hesabı kapatma başvurusudur. Mobil uygulamayı indirdikten sonra ‘Hesap İşlemleri’ menüsünden başvurunuzu yapabilirsiniz.

  Play Store üzerinden Halk Bankası mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Appstore üzerinden Halk Bankası mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Müşteri Hizmetleri ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak hesabınızı kapatma talebinizi iletebilirsiniz. Müşteri temsilcisi sizi gerekli şekilde yönlendirerek yatırım hesabı kapatma işleminiz için gerekenleri yapacaktır. Eğer bakiyeniz  0 TL ise ve borcunuz yoksa yatırım hesabınız kapatılacaktır.

  Halk Bankası çağrı merkezi numarası : 444 0 444