İçeriğe geç

Tek Kart Bakiye Sorgulama

  Tek Kart, Tekirdağ ilinde kullanılan toplu ulaşımdan faydalanmayı sağlayan elektronik ulaşım kartıdır. Tekirdağlı vatandaşlar bu kart ile şehir içi toplu taşıma araçlarında kolayca ödeme yapmaktadırlar. Tek Kart kullanan vatandaşlar bakiye sorgulama işlemleri için ne yapmaları gerektiğini merak etmektedirler. Bunun için yapmaları gerekenler makalemizin devamında yazmaktadır.

  Tek Kart Bakiye Sorgulama

  • akillibiletim.com üzerinden Tek Kart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazlarından Tek Kart Bakiye Sorgulama
  • Dolum Noktalarından Tek Kart Bakiye Sorgulama

  akillibiletim.com üzerinden Tek Kart Bakiye Sorgulama

  Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Tek kart bakiye sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Akıllı biletim sayfasında bakiye sorgulama işlemini yapabilmek için kartınızın üzerinde bulunan ulaşım kart numarasını girmeniz gerekir. Daha sonra sorgula butonuna basarak bakiyenizi görebilirsiniz.

  akillibiletim.com kart bakiye sorgulama ekranı için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazlarından Tek Kart Bakiye Sorgulama

  Otobüslere binerken kartınızı okuttuğunuz cihazlardan bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Kart okuma cihazının ekranında alt kısımda kalan bakiyeniz yazar. Buradan güncel bakiyenizi görebilirsiniz.

  Dolum Noktalarından Tek Kart Bakiye Sorgulama

  Tek Kart dolum noktalarına giderek bakiyenizi sorabilirsiniz. Ayrıca buralardan bakiye yükleyebilirsiniz. Tek kart dolum noktalarına ulaşabilmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bulunduğunuz ilçeyi seçebilirsiniz. İlçeyi seçtikten sonra orada bulunan dolum noktaları listelenecektir. Size en yakın Tek Kart dolum noktasına gidebilirsiniz.

  Tek Kart dolum bayileri için tıklayınız.

  Tek Kart Başvuru İşlemleri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  Başvuru için gerekli belgeleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Öğrenci için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf, öğrenci belgesi
  • Açıköğretim (orta ve lise dengi) öğrenci kart başvurularında gerekli belgeler : 29 yaşından gün almış olanlar, SGK’dan çalışmadığına dair hizmet dökümü getirmek zorundadır.
  • Öğretmen ve Polis (657’ye tabi) için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf, kadro derecesini belirten görev yeri belgesi
  • 65 yaş için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf
  • 65 Yaş Kartları sadece 65 yaşını ay, gün ve yıl olarak doldurmuş vatandaşlarımıza verilmektedir.
  • Engelli kişiler için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf, engelli raporu fotokopisi (%40 ve üzeri),
  • Engelli refakatçi için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf, engelli raporu fotokopisi (durumunda ‘’Ağır engelli’’ kısmında ‘’evet’’ ibaresi bulunanlar için geçerlidir).