İçeriğe geç

TÜİK Kartına Nasıl Yükleme Yapabilirim?

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ülkenin ihtiyaç duyduğu alanlarda, veri ve bilgilerin derlenmesi, gerekli istatistiklerin üretilmesi, yayımlanması ve dağıtımı konularında hizmet vermektedir. TÜİK yani Türkiye İstatistik Kurumu insanlardan, evlerden ve işyerlerden faydalanarak yaptığı araştırmalar ve sayımlar ile veri toplar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi TÜİK çalışanlarına ücretsiz ulaşım imkanı sunar. Kurumsal olarak yapılan başvuru ile TÜİK kart alan çalışanlar görev sırasında şehir içi toplu taşıma hizmetinden ücretsiz olarak faydalanır. TÜİK Kartına bakiye yüklemek isteyen kişiler bu konuda makalemizden faydalanabilir ve bilgi sahibi olabilirler.

  TÜİK Kartına Nasıl Yükleme Yapabilirim?

  TÜİK Kartı Bakiye Yükleme işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden TÜİK Kartı Bakiye Yükleme
  • Biletmatiklerden TÜİK Kartı Bakiye Yükleme
  • İnternet Sitesinden TÜİK Kartı Bakiye Yükleme
  • Mobil Uygulama Üzerinden TÜİK Kartı Bakiye Yükleme

  Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden TÜİK Kartı Bakiye Yükleme

  Bireysel ve kurumsal temsilcilikler size bakiye yüklemeniz için yardımcı olur. İstanbulda bulunan İstanbul kart bireysel ve kurumsal temsilciliklerinin adres bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeye göre sorgulama yapabilirsiniz. Bireysel yada kurumsal olarak farklı şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul kart temsilcilikleri sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Biletmatiklerden TÜİK Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan biletmatik cihazlarından bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Cihazların nerede bulunduğunu sorglumak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul biletmatik noktaları listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  İnternet Sitesinden TÜİK Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbul Kart’a ait resmi internet sayfası üzerinden kolayca bakiye yüklemesi yapılabilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili siteye ulaşabilirsiniz.

  https://bireysel.istanbulkart.istanbul internet sitesine girmek için buraya tıklayınız.

  İnternet sitesine ulaştıktan sonra online işlemler bölümüne girerek bakiye yüklemesi yapılabilir. Bakiye yüklemesini kredi kartınız yardımıyla yapmalısınız.

  Mobil Uygulama Üzerinden TÜİK Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbulkart mobil uygulamasını akıllı cihazınıza indirip bakiye yükleme işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz. Daha sonra mobil uygulama üzerinden bakiye yükleme ve bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı sisteme eklemeniz gerekir. Kartınızı kart numarasına göre sisteme ekledikten sonra hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bakiye yükleme işleminizi de yapabilirsiniz.

  Play Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  İstanbulkart mobil uygulamasına birden fazla kart ekleyebilirsiniz.