İçeriğe geç

Türk Telekom 5555 ile Fatura Öğrenme

  Türk Telekom kullanıcılarına 5555 numarası ile faturaları hakkında bilgi alabilme imkanı sunmaktadır. Bu şekilde güncel fatura bilgisi, kalan sms, dakika ve internet kullanım haklarını görme imkanı olmaktadır. Üstelik bunu sadece mesaj atarak yapabilirsiniz. 5555’e mesaj atarak fatura sorgulama ve öğrenme işlemi için makalemizin devamını okuyabilirsiniz. Size nasıl işlem yapacağınızı adım adım anlatacağız. Makalemizin devamını okuyarak nasıl mesaj atmanız gerektiğini görebilir ve uygulayabilirsiniz. İnternetsiz bir ortamda fatura bilginiz görmek istediğinizde kullanabileceğiniz pratik bir yöntemdir. İstediğiniz her an her yerde ve her zaman kullanılabilir.

  Türk Telekom 5555 ile Fatura Öğrenme

  Güncel faturanızı öğrenmek ve dakika, sms, internet kullanım haklarınızı görmek için bu yöntemlerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Güncel servisi ve kalan kullanım servisi ile faturanızın son halini kolayca sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz.

  Güncel Servisi ile 5555’e Mesaj Atmak

  Güncel servisi, mobil hattınızın en güncel faturasını öğrenmenizi sağlar. Güncel servisini kullanarak 5555’e mesaj attığınızda güncel fatura bilginize ulaşabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Telefonunuzun mesajlar bölümüne gelin ve yeni mesaj alanı açın.
  • GUNCEL yazın.
  • Bu mesajı 5555’e gönderin.

  Bir diğer seçenekte şu şekildedir:

  • Telefonunuzun tuşlama kısmına gelin.
  • *100# yazın ve onaylayın.

  Bu adımlardan sonra cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu tutara vergiler, indirimler, son günlerdeki kullanımınız ve sabit ücret dahil değildir. Tuşlama seçeneği de mesaj gibi oldukça pratik bir yöntemdir.

  Kalan Kullanımlar için 5555’e Mesaj Atmak

  ​​​​Fatura döneminizde kalan konuşma, SMS ve internet kullanım hakkınızı öğrenmek için 5555’e mesaj gönderebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne gelip yeni mesaj oluşturun.
  • Mesaj alanına KALAN yazıp 5555’e mesaj gönderin.
  • Bu mesajdan sonra kalan kullanım miktarlarınızı ücretsiz öğrenebilirsiniz.

  ​​​​Fatura döneminizde kalan konuşma, SMS ve internet kullanım hakkınızı istediğiniz zaman bu şekilde öğrenebilirsiniz. Bu servis DK, SMS ve internet kullanımları için son 2 saat öncesinin bilgilerini içerir.​​ ​​​​Bu yöntemi adım adım takip ederek mesajınızı göndermeniz durumunda dakika, sms ve internet kullanımlarınız hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.