İçeriğe geç

PTT Yurtiçi ve Yurtdışı Kargo Barkod Numarası Sorgulama

  PTT Kargo takibi ve barkod sorgulama yaparak göndermiş olduğunuz yada size gönderilen kargonun durumunu öğrenebilirsiniz. Nerede olduğunu, elinize yaklaşık ne zaman geçeceğini bu şekilde öğrenebilirsiniz.

  PTT Yurtiçi ve Yurtdışı Kargo Barkod Numarası Sorgulama

  • PTT İnternet Sitesi Üzerinden Barkod Sorgulama
  • PTT Müşteri Hizmetlerini Arayarak PTT Barkod Sorgulaması
  • E-Devlet Üzerinden PTT Barkod Sorgulaması

  PTT İnternet Sitesi Üzerinden Barkod Sorgulama

  PTT Kargo takip sorgulama işlemi için online olarak PTT’nin internet sitesini kullanabilirsiniz. PTT internet sitesinde bulunan sorgulama sayfası için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  PTT Kargo yurtiçi ve yurtdışı kargo barkod numarası sorgulama işlemi için buraya tıklayınız.

  Bu sayfada sizden kargo takip numaranız istenir. Kargo takip numarasını girdikten sonra sorgula diyerek kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun dışında gönderi hareketleri, teslim bilgileri, ücretler gibi detayları bulabilirsiniz. Bu detayları yazdırabilirsiniz.

  PTT Müşteri Hizmetlerini Arayarak PTT Barkod Sorgulaması

  PTT Yurtiçi ve Yurtdışı Kargo Barkod Numarası Sorgulama işlemini internet dışında birde müşteri hizmetleri hattını arayarak öğrenebilirsiniz. PTT müşteri hizmetleri hattını aramanız gerekir. PTT Yurtiçi ve Yurtdışı Kargo Barkod Numarası Sorgulama işlemi için aranamanız gereken numara aşağıda verilmiştir.

  PTT müşteri hizmetleri numarası : 444 1 788

  PTT Yurtiçi ve Yurtdışı Kargo Barkod Numarası Sorgulama işlemi için müşteri hizmetlerini aradığınızda TC kimlik numaranızı vermeniz gerekir. Eğer elinizde varsa barkod numaranızı da bildirebilirsiniz.  Kargo sorgulaması yaptıktan sonra kargonuzun nerede olduğunu ve yaklaşık ne kadar sürede size ulaşacağını öğrenebilirsiniz.

  E-Devlet Üzerinden PTT Barkod Sorgulaması

  e-devlet kapısı sistemi üzerinden PTT Yurtiçi ve Yurtdışı Kargo Barkod Numarası Sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet internet sitesine ulaşın.

  e-devlet kapısı internet sitesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

  • Ekranın sağ üst kısmında bulunan Giriş Yap butonuna tıklayın ve gelen ekranda bulunan alanlara TC kimlik numaranızı, e-devlet şifrenizi girin.
  • Sisteme girdikten sonra arama kısmına “PTT Genel Müdürlüğü/PTT Kayıtlı Gönderi Takibi” yazın.
  • Gelen sayfaya tıklayın ve girin.
  • Barkod numaranızı ilgili alana girin.
  • Barkod numaranızı girip sorguladıktan sonra kargonuzla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.