İçeriğe geç

PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama

  PTT yurtiçi ve yurtdışında kargo teslimatı yapan bir taşıma şirketidir. Müşterilerin gönderilerini teslim aldıktan sonra mesaj göndererek kargo takibi yapabilmelerini sağlamaktadır. Gönderilen mesajda bulunan gönderici kodunu kullanarak takip ve sorgulama işlemi kolayca yapılabilir. KP ile başlayan 13 haneli kod gönderici kodudur. Bu kod ile makalemizin devamında anlatacağımız yöntemleri kullanarak PTT yurtdışı kargo takip ve sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • PTT Şubelerinden PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama
  • İnternetten PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama
  • Turpex PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama
  • Telefonla PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama
  • PTT Müşteri Hizmetlerini Arayarak PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama

  PTT Şubelerinden PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama

  PTT şubelerinden kolayca gönderi takibi yapabilirsiniz. Eğer gönderi sahibi iseniz şubeye giderek gönderici kodunu kullanarak nerede ve ne durumda olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz. Size en yakın PTT işyeri adresi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Size en yakın PTT işyeri için buraya tıklayınız.

  İnternetten PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama

  PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden kolayca PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İnternet sitesinden bulunan PTT gönderi takibi kısmını kullanarak kargonuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kargo numaranız, barkod numaranız yada gönderi numaranızı kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

  İnternetten PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama işlemi için buraya tıklayınız.

  Turpex PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama

  Evrak, doküman, kişisel, hediyelik, ticari eşyalarını, numune ürünleri ile tanıtıcı yayınlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde Turpex gönderisi olarak postaya vererek yurtdışına gönderebilirsiniz. Bu gönderilerin takibini aşağıdaki bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz. Takip yine PTT üzerinden yapılabilir.

  Turpex PTT Yurdtışı Kargo takibi için buraya tıklayınız.

  PTT Müşteri Hizmetlerini Arayarak PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama

  Müşteri hizmetleri hattını arayarak kolayca PTT yurtdışı takip ve sorgulama işlemi yapabilirsiniz. 444 1 788 numaralı hattı arayarak kargonuza ait sorgulama işlemi yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. PTT müşteri hizmetleri hattını 7 gün 24 saat boyunca istediğiniz an arayabilirsiniz.