İçeriğe geç

41 Kart Para Sorgulama

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin sınırları içinde yaşayan vatandaşlar için sunduğu sosyal yardım kartı olan 41 Kart ile 3 farklı alanda yardım tanımlaması yapılır. Tanımlanan yardımlar karta özeldir. Her karta farklı yardım tanımlanır. Tanımlanan yardımlar aşağıda verilmiştir.

  • Süt yardımı ile doğumdan 3 ay önce başlayarak doğumdan sonra 3 ay devam edilir. Bu yardım gebe ve emzikli kadınlara yönelik süt desteğidir. Sütler anlaşmalı marketlerden alınabilmektedir. 6 ay boyunca süt yardımı devam eder.
  • Giyim yardımı ile karta tanımlanan meblağ kadar giyim alışverişi yapılabilir. Alışveriş anlaşmalı giyim mağazalarından yapılabilmektedir.
  • Gıda yardımı ile anlaşmalı marketlerden gıda alışverişi yapılabilir.

  41 Kart ihtiyaç sahibi aileler için ekonomik destek vermek amacıyla hizmete sunulmuştur. Bu sayede sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar kendilerine verilen kartlar ile ihtiyaç duydukları malzemeler satın alabilirler. Karta yüklenen yardım türüne göre anlaşmalı yerlere giderek alışveriş yapabilirler. Gıda yardımı yüklü kart ile anlaşmalı marketlerden gıda alışverişi yapılırken, giyim yardımı yüklü olan kart ile anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapılabilir. Hamile anneler ise süt yardımı kartı ile anlaşmalı marketlerden süt alışverişlerini yapabilirler.

  41 Kart Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

  41 Kart alan vatandaşlar karta yüklenen bakiye miktarınca alışveriş yapabilirler. Kartlarında bulunan para miktarı bitene kadar alışveriş yapabilen vatandaşlar sorgulama yaparak kalan bakiyeyi öğrenebilirler. 41 Kart sahibi olan vatandaşlar kartlarında bulunan parayı sorgulamak için belediyenin çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı olan çağrı merkezinden 41 kart para sorgulama işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olabilirler. Çağrı merkezini arayarak 41 Kart Gıda Bakiye Sorgulama işlemi yapmak isteyenler aşağıdaki numarayı aramalıdır.

  Kocaeli Belediyesi çağrı merkezi numarası : 153

  153numaralı çağrı merkezi hattı hattı Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı bir numaradır. Bu numarayı aradıktan sonra yapılması gerekenler aşağıda sırasıyla listelenmiştir. Belediye numarasından sosyal hizmetlere bağlanarak asıl bilgiyi buradan talep edeceksiniz.

  • 153’ü arayın.
  • Sosyal Hizmetler için 3’ü tuşlayın.
  • 41 kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını tuşlayın.
  • Bu şeklide kartınızda bulunan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

  7/24 kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Bunun dışında Kocaeli sosyal hizmetler merkezine giderek bu konuda bilgi alabilirsiniz.