İçeriğe geç

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

  Müşteri hizmetleri şubeye gitmeden sorun ve isteklerinizi ileterek hizmet alabileceğiniz bir sistemdir. Yapı Kredi hızlı ve güvenli hizmet almak isteyen ancak şubeye gitmeye vakti olmayan müşterileri için Müşteri İletişim Merkezini hizmete koymuştur. Böylece müşterileri hem zamandan hem de onlara sunulan diğer avantajlardan yararlanabilmektedir.

  Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

  Arama yaptığınızda sizi sesli yanıt sistemi karşılar. İhtiyacınız olan hizmete sizi ulaştırmak için sizinle iletişim kurar. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için aramanız gereken numara aşağıdaki gibidir:

  Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Numarası : 444 0 444 / 0850 222 0 444

  Müşteri hizmetlerinden daha kaliteli hizmet alabilmek için kendinizi tanıtabilirsiniz. Bunun için istediğiniz cep telefonu numarasını ‘Beni Tanı’ numarası olarak tanımlayabilirsiniz. Böylece aradığınızda kendinizi tanıtmanıza gerek kalmaz ve hemen hizmet almaya başlayabilirsiniz.

  Ses tanıma sistemi ile ulaşmak istediğiniz bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, 444 0 444 / 0850 222 0 444’ü arayıp 2-2-3’ü tuşlayarak öğrenmek istediğiniz hisse senedinin ismini, döviz cinsini, fon, repo veya vadeli mevduatın, tüketici kredisinin vadesini söylemektir.

  Akıllı Müşteri İletişim Merkezi Nedir?

  444 0 444 / 0850 222 0 444’ü aradığınızda müşteri hizmetlerini neden aramış olabileceğinizi tahmin ederek sizi tek tuşla doğru menüye yönlendirirler. Mesela şifreniz bloke olduysa bunu kaldırabileceğiniz kişiye yönlendirilirsiniz. Sizi tanıyan ve ihtiyaçlarınızı tahmin edebilen bir müşteri hizmetleri merkezi vardır.

  İnternet Bankacılığı ve Müşteri İletişim Merkezi Şifresi Nasıl Alınır?

  Yapı Kredi Mobil, İnternet Şubesi ve Müşteri İletişim Merkezi için farklı şifrelere ihtiyacınız yoktur. Tek Şifre kullanarak bütün bu sistemleri kullanabilirsiniz. Şifre almak değiştirmek için yapabilecekleriniz şu şekildedir:

  • İnternet Şubesi giriş sayfasında yer alan ‘Şifre Al’ ya da ‘Şifremi Unuttum’ butonlarına tıklayarak; ya da Şifre Al/Şifremi Unuttum menüsünden
  • Yapı Kredi Mobil’de Şifre Al/Şifremi Unuttum adımından ya da ana sayfadaki ‘Şifre Merkezi’ menüsünden ‘Mobil Giriş Şifresi Al’ adımından
  • Yapı Kredi ATM’lerindeki “Kullanıcı/Başvuru İşlemleri” menüsünden
  • 444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’ni arayıp müşteri temsilcilerimizle görüşerek veya Sesli Yanıt Sistemi aracılığıyla
  • Yapı Kredi şubelerindeki müşteri temsilcileriniz aracılığıyla

  Tüm bu seçeneklerden size en uygun olanı deneyerek şifrenizi alabilir yada yenileyebilirsiniz.

  Tek Şifrenizi yalnızca Yapı Kredi Mobil ve İnternet Şubesi’nde kullanıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak Müşteri İletişim Merkezi için de kullanıma açabilirsiniz.

  • İnternet Şubesi’nde Ayarlarım > Güvenlik Ayarları > İnternet/Mobil Şube ve Müşteri İletişim Merkezi Giriş Durumu
  • Yapı Kredi Mobil’de Ayarlarım > Şifre ve Giriş İşlemleri > Tek Şifre ile Telefon Bankacılığı

  Whatsup Hizmet Hattı

  Yapı Kredi Whatsapp ile, taleplerinizi mobil cihazlarınızdan dilediğiniz zaman bankaya anında mesaj olarak iletebilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuz hizmet ve ürünler hakkında hızlı bir şekilde istediğiniz desteği alabilirsiniz.

  Whatsup hattından yardım alabilmek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

  • 0850 222 0 444 numaralı iletişim numarasını telefonunuza kaydedin.
  • Yapı Kredi Mobil’den İletişim Menüsü’nde yer alan Yapı Kredi’ye Whatsapp ile yaz adımını tıklayın.