İçeriğe geç

Yapı Kredi Yatırım

  Yapı Kredi Yatırım, Türk sermaye piyasalarının öncü aracı kurumlarından biridir. Yurt içinde ve yurtdışında hizmet veren Yapı Kredi Yatırın, bireysel ve kurumsal yatırımcılara geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Gelişmeleri anında değerlendirip yorumlayan yatırım danışmanları ile sermaye piyasalarında müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunuyorlar.

  İşlem Aracılığı Yaptığı Alanlar Nelerdir?

  Pay Piyasası İşlemleri

  Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda işlem görmekte olan farklı sektörlerden şirketlerin payları, rüçhan hakkı kuponları, borsa yatırım fonları, varantlar ve sertifikalar için alım satım emirlerinizi Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla iletilebilirsiniz. Yapacağınız işlemleri şu şekilde sıralanabilir:

  Skala Komisyonu Oranları için tıklayınız.

  Vadeli Piyasa İşlemleri

  Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP), Borsa İstanbul nezdinde kurulmuş vadeli işlem sözleşmeleriyle opsiyon sözleşmelerinin işlem gördüğü piyasadır. VİOP ile yatırımcılar beklentileri doğrultusunda hem vadeli işlem sözleşmelerinde hem de opsiyon sözleşmelerinde belirli bir teminat karşılığında pozisyon alabilirler.

  Tradebox

  TradeBOX, Yapı Kredi Yatırım’ın bilgi ve deneyimiyle, dünya piyasalarını tek bir platform üzerinden ulaşma, uluslararası hisse senetleri, opsiyonlar ve vadeli işlem (futures) kontratlarında kolay ve hızlı bir şekilde gerçek zamanlı işlem yapma imkanı sunan elektronik işlem platformudur.

  TradeBOX ile aşağıdaki piyasalara erişebilirsiniz.

  • Yurt Dışı Piyasalarda Vadeli İşlemler (Futures)
  • Yurt Dışı Hisse Senetleri ve Borsa Yatırım Fonları (ETF)

  Yatırım Fonları

  Yatırım fonu riskin dağıtılması ilkesiyle, benzer yatırım amaçlarına sahip yatırımcıların bireysel yatırım yapmak yerine nakitleriyle ”büyük bir portföy”e ortak olması esasına dayanır. Yatırım fonları, ülkemizde Sermaye Piyasası Kurulu’nun denetiminde olan yatırım araçlarıdır.

  Yapı Kredi Fonları aracılığı ile yapabileceklerinizi şöyle sıralayabiliriz:

  • Bireysel tasarruflarınız için profesyonel yönetim hizmeti alabilirsiniz.
  • Küçük tasarruflarınızla bile büyük yatırımcıların sahip olduğu yatırım avantajlarını elde edebilirsiniz.
  • Sabit getirili, dövize endeksli ve pay senedi gibi farklı nitelikteki menkul kıymetlerle portföy çeşitlendirmesi yapabilirsiniz ve riski minimize edebilirsiniz.
  • Fon portföyündeki değer artışlarının yatırımcı hesaplarına günlük olarak yansıtılması ve yatırım fonlarının yüksek likiditesi sayesinde fonlarınızı güncel değeriyle kolaylıkla nakde dönüştürebilirsiniz.

  Portföy Aracılığı ile Yapabilecekleriniz Nelerdir?

  FxBox

  FxBox platformuyla 5 gün 24 saat dünya para birimlerinde ve değerli metallerde hızlı ve güvenilir şekilde işlem yapabilirsiniz.

  Foreks Piyasasının Avantajları Nelerdir?

  • Kaldıraç İmkanı
  • Yüksek Likidite
  • Kolay Ulaşım
  • Emir Çeşitliliği
  • Çift Yönlü İşlem Yapma Olanağı
  • Düşük İşlem Masrafı Dar Alım-Satım Fiyat Bandı

  Yatırım Danışmanlığı

  Yatırım Danışmanlığı, bireysel ve kurumsal yatırımcıların risk ve getiri tercihleri, vergi koşulları, hedef ve beklentilerine en uygun yatırım stratejilerinin ve alternatiflerinin sunulması amacıyla yazılı ve sözlü olarak kişiye özel yatırım tavsiyesinde bulunulması hizmetidir.