İçeriğe geç

Ziraat Bankası ATM’den Fatura Ödeme

  Ziraat Bankası, Türkiye’de faaliyet gösteren üç kamu bankasından birisidir. Ziraat Bankası 1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde Mithat Paşa tarafından kurulan Memleket Sandıkları’nın devamı niteliğindedir. Bu banka ilk olarak Ahmet Şefik Mithat Paşa, 1863 yılında Pirot Kasabası’nda kurduğu ilk Memleket Sandıkları oluştururken Türk gelenekleri arasında zaten varolan ve karşılıklı yardımlaşma esasına dayanan imece geleneğinden esinlenmiştir.  Uzun yıllar başarılı bir şekilde faaliyet sürdüren Memleket Sandıkları yoluna Ziraat Bankası olarak devam etmeye başlamıştır. Bunun nedeni daha modern bir finans kuruluşu olarak devam etme gereğidir. Osmanlı’dan bu yana hizmet veren bir kurumdur. Her kesimden insana hizmet vermektedir. Öğrenci, emekli, memur, esnaf ve bütün meslek gruplarından olan insanlara hizmet veren ve kalabalık bir müşteri potansiyeli olan Ziraat Bankası sadece kredi işlemleri değil, farklı hizmetlerde sunmaktadır. Para çekme, yatırma, fatura ödeme, eft, havale gibi bir çok hizmeti müşterileri için kolaylaştırmıştır. Bu makalemizde ATM yardımıyla fatura ödeme hizmetini sizler için anlatacağız.

  Ziraat Bankası ATM’den Fatura Ödeme

  Ziraat Bankası atmlerini kullanarak fatura ödeme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu işlemi kartınız ile yada kartsız olması farketmeden yapabilirsiniz. Size en yakın Ziraat Bank atmsine gitmeniz yeterlidir. Ziraat Bankası ATM’den fatura ödeme işlemi için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle atm cihazının giriş tuşuna basın.
  • Sonra ödeme işlemleri tuşuna basın ve Fatura Ödemeleri tuşunu seçin.
  • Buradan fatura türünü seçin. Karşınıza fatura ödemesi yapabileceğiniz firmalar çıkacaktır.
  • Fatura ödemesi yapacağınız firmanızı buradan seçin.
  • Sonra fatura numaranızı girip, “Devam” butonuna basın.
  • Burada fatura için gereken ödemeyi para bölmesine koyun ve onaylayın.
  • Onaylama işleminden sonra varsa para üstünüzü alın.

  Ziraat Bank ATM’den fatura ödeme işlemi bu kadar kolay ve pratiktir. Fatura ödemesi için banka şubesine gitme mecburiyetiniz yoktur. Şubede sıra beklemeden hızlıca atm cihazından işinizi halledebilirsiniz.

  Fatura ödemelerinizde tercih edebileceğiniz diğer yöntemler ise şu şekilde sıralanabilir:

  1. Ziraat Bankasına ait banka şubesine giderek fatura ödeme
  2. Ziraat Bankası resmi internet sayfasında bulunan internet bankacılığını kullanarak fatura ödeme
  3. Ziraat Bank mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek bu uygulama ile fatura ödeme