İçeriğe geç

Ziraat Mobil Fatura Ödeme

  Ziraat Bank’ın müşterileri için sunduğu kolaylıklardan birisi de mobil uygulama ile işlem yapılabilmesidir. Ziraat mobil uygulamasını akıllı telefonlara yükleyerek giriş yapan müşteriler bir çok bankacılık hizmetini kolayca yapabilirler. Bankalar bu hizmeti sunarken müşterilerinin kolay çözülebilecek işlemleri için banka şubesine gelmesine gerek kalmamasını amaçlarken iş yoğunluğunu azaltmayı da sağlamışlardır. Böylece şubelerde uzun kuyruklar ortaya çıkmadan işlemler yürütülebilmektedir. Müşteri ve çalışanların memnuniyeti de bankaya karşı daha güzel düşüncelerin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

  Bankalarda fatura ödeme işlemleri yapılabilmektedir ancak insanların banka şubesine kadar gitmeden akıllı telefonlarından fatura ödemeleri mobil uygulama ile sağlanmaktadır. Bunun için yapılacakları ise makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  Ziraat Mobil Fatura Ödeme

  Ziraat Bankası’nın mobil bankacılık uygulamasını kullanarak fatura ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi kartınız yada hesabınızda bulunan nakdiniz ile ödeme yapmanız mümkündür. TV, telefon, su, elektrik, doğalgaz, internet ve diğer faturalarınızın ödemelerini bu yolla yapabilirsiniz. Faturalarınızı Ziraat mobil ile ödeyebilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  İlk önce Ziraat mobil uygulamasını akıllı telefonunuza kurmanız gerekir. Bunun için aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza uygun olanı tıklayarak mobil uygulamayı indirin ve kurun.

  Play Store – Ziraat Bankası mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Ziraat Bankası mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  • Uygulamayı akıllı telefonunuza kurduktan sonra Ziraat mobil uygulamasına giriş yapın. Giriş bilgilerinizi bankadan alabilirsiniz.
  • Sonra menüye tıklayın ve ‘Fatura Ödeme’ bağlantısına tıklayın.
  • Ödemek istediğiniz fatura türünü ve firmayı seçin.
  • Gelen sayfadan abone no, sözleşme no, fatura hesabı no, tesisat no bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
  • Bu bilgiler dışında bilgi isteniyorsa onları da doğru şekilde girin.
  • Devam düğmesine basın ve gelen ekrandan bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edin.
  • Tüm bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra fatura tutarının hangi hesaptan çekilmesini istediğinizi seçin ve ödeme işlemini tamamlayın.

  Ziraat Mobil uygulaması ile fatura ödeme işlemi oldukça kolaydır. Eğer fatura öderken sorun yaşarsanız sözleşme numaranızı eklerken başına 0 ekleyerek ödeme yapmayı tekrar deneyin. Muhtemelen sorun çözülecektir.  Ziraat mobil ile fatura ödeme işlemleri dışında bir çok hizmetten faydalanabilirsiniz. Üstelik zaman kavramı yoktur. İstediğiniz an giriş yaparak kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.