Bazı özel durumlarda bankalar kredi erteleme şansı verirler. Bu erteleme devlet eliyle de yapılabilir. Ekonomik istikrarı sağlamak amacıyla esnaf ve ticari kuruluşlara böyle bir kolaylık sağlanabilir. Ziraat Bankası Korona virüs Ekonomi İstikrar Paketi kapsamında esnafların kredi borçlarına erteleme yaptı. Yazımızın devamında bu ayrıcalıktan nasıl yararlanılacağına dair detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasından kredi çektiyseniz ve ödemelerde zorluk çekiyorsanız banka ile görüşerek erteleme yada yeniden yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi erteleme başvurusu banka tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Kredi erteleme konusunda 3 aya kadar erteleme imkanı alabilirsiniz. Buda birkaç daha rahatlamanıza ve toparlanmanıza imkan sağlar. Eğer zor durumdaysanız ve kredi erteleme hakkınızı kullanmak istiyorsanız aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:
  • Ziraat Bankası Şubelerinden Ziraat Bankası Kredi Erteleme
  • Ziraat Bankası 4747 SMS ile Ziraat Bankası Kredi Erteleme
  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Ziraat Bankası Kredi Erteleme

Ziraat Bankası Şubelerinden Kredi Erteleme

Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu için size en yakın banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Banka şubesine giderek müşteri temsilciniz ile birebir görüşmeniz ve başvurunuzu yapmanız yeterlidir. Banka talebenizi değerlendirerek erteleme işleminizi yürürlüğe alacaktır.

Ziraat Bankası özellikle esnaf ve çiftçilere yönelik destek paketleri düzenlemektedir. Birçok alanda çalışan müşterisi vardır. Ancak çiftçi ve esnaf kredileri daha uygun faiz oranlarına sahiptir. Burada bu insanların kredi alabilmesi ve rahatlaması amaçlanmıştır. Ödeme güçlüğü yaşanması durumunda ise 3 aya kadar kredi ödemesi ertelenebiliyor.

Ziraat Bankası 4747 SMS İle Kredi Erteleme

Bankada kayıtlı bulunan cep telefonunuz ile ERTELE yazıp boşluk bırakın ve T.C. kimlik numaranızı yazın. Daha sonra bu mesajı 4757 numarasına gönderin. Ziraat Bankası kredi erteleme talebiniz kabul edilirse banka mesaj olarak bilgi verecektir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Kredi Erteleme

Ziraat Bankasına ait müşteri hizmetleri hattını arayarak kredi erteleme talebinizi oluşturabilirsiniz. Müşteri temsilcisi gerekli işlemleri sizin için yapacak, sizi yönlendirecektir. Olumlu sonuç çıkarsa size bilgi verilecektir. Aşağıdaki numaraları arayarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ve çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası ve Çağrı Merkezi : 444 00 00 veya 0850 220 00 00