İçeriğe geç

Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali (Kredi Kartı Kapatma)

  Kredi kartları günlük hayatımızda çok sık kullandığımız ödeme araçları haline gelmiştir. Bu kartlar ile bankanın size verdiği limit dahilinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra hesap kesim tarihinde harcadığınız miktarı, bankaya geri ödemeniz gerekir. Ödeme yapmazsanız tekrar harcama yapamazsınız. Kredi kartı kullanımında dikkatli olmalısınız. İhtiyaç dışı ve bütçenizi aşan harcamalar sizi zor durumda bırakabilir. Kredi kartını sadece bütçenizi aşan acil durumlarda kullanırsanız, ödeme konusunda sorun yaşamazsınız. Sadece kullandığınız dönemde ödeme yaparak diğer aylarda sıkıntıya girmezsiniz. Ancak elinizdeki kartın size gerekli olmadığını düşünüyorsanız kapattırmanızda fayda vardır. Kullandığınız kredi kartını istediğiniz zaman iptal ettirme hakkınız vardır. Eğer karta ihtiyacınız kalmadıysa ve kapattırmak istiyorsanız bankalar size seçenekler sunar.

  Eğer Ziraat Bankasına ait kredi kartınızı kapatmak ve iptal ettirmek istiyorsanız neler yapacağınızı bu makalede bulabilirsiniz.

  Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali (Kredi Kartı Kapatma)

  Ziraat Bankasına ait kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır. Bu seçenekleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Kartı İptali
  • Ziraat Bankası Şubesine Giderek Kredi Kartı İptali

  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Kartı İptali

  Kartınızı iptal ettirerek kullanıma kapatmak istiyorsanız Ziraat Bankasının müşteri hizmetleri hattını arayarak yapabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra müşteri temsilcisine kartınızı kapattırmak istediğinizi bildirmeniz gerekir. Kartınızı kapattırma sebebi olarak kayıp yada çalıntı demeyin. Çünkü kayıp ve çalıntı nedeniyle kapatılan kartların yerine yenileri kısa zamanda müşteriye tekrar gönderilir. Siz kartınızı artık kullanmak istemediğinizi belirtmelisiniz.

  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası ve Çağrı Merkezi : 444 00 00 veya 0850 220 00 00 

  Müşteri hizmetleri ve Çağrı merkezi numaralarından müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kartınızı artık kullanmak istemediğinizi belirterek kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Ziraat Bankası Şubesine Giderek Kredi Kartı İptali

  Ziraat Bankasına ait kredi kartınızı kapattırmanın bir diğer yolu da banka şubesine gitmektir. Ziraat Bankası şubesine giderek kart iptali için gerekli başvurunuzu verebilirsiniz. Banka görevlisi size kredi kartı iptal formu verecektir. Bu kredi kartı iptal formunu doldurup müşteri temsilcisine verdikten sonra kartınız hemen iptal edilebilir. İptal edilen kartlar kullanıma kapanır.